Našli jedinečnou limuzínu Volha 21 se vsazenou částí navíc

                   

Volha 21, nebo konkrétně GAZ-21 Volha byl zajímavým vozem, který bychom v dnešní době řadili do segmentu vyšší střední třídy. Nešlo tedy samo o sobě o úplně běžný vůz, ale spíše o stylovou pohodlnou limuzínu. Auto se vyrábělo od roku 1956 do roku 1970. Přímo z výroby byly k dispozici dvě karosářské verze, a to sedan a také kombi. A nyní byla objevena ještě jedna varianta, která dělá z vozu opravdu plnohodnotnou limuzínu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Uprostřed je něco navíc

Volha 21 upravená na delší limuzínu vznikla podle dostupných informací v Dagestánu. Na první pohled je jasné patrné, že je sovětský automobil podstatně delší než klasická sériová verze. Konkrétně je to zhruba o 90 centimetrů, jelikož přesně tolik má ona nástavba, která byla do vozu implementována. Auto tak nabízí podstatně více prostoru pro pasažéry vzadu, což se samozřejmě výrazně pozitivně podepisuje na komfortu cestování.

Nyní pro sedm osob

Tato úprava znamenala, že se nejenom mohl zvýšit komfort pro klasický počet cestujících, těch co seděli vzadu, ale došlo také k tomu, že se navýšil počet osob, které mohou ve voze cestovat. Tato upravená Volha 21 totiž nyní pojme 7 cestujících. Samozřejmostí je také přepážka, která odděluje cestující vpředu – nejčastěji řidiče, od cestujících kteří jsou v zadní části vozu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Daný počet pasažérů bez problémů uveze, jelikož pod kapotou se nachází moto o objemu 2,9 litrů a výkonu 90 koní. Není to sice vzhledem k váze vozu nijak výjimečná hodnota, ale pro běžnou a komfortní jízdu plně dostačuje.

Snaha o autentičnost

Na daných úpravách je jasně vidět, že byla zachována autentičnost daného vozu. I když byl výrazně prodloužen, stále tu jsou ony charakteristické rysy, které tato ikonická Volha měla. A také uvnitř nejsou žádné moderní prvky, známé ze současných limuzín. Máme na mysli třeba minibar, televizi, telefon, ledničku a další věci. Jedinou modernější úpravou je střešní okno, jinak si ale auto jak zvenku, tak uvnitř stále zachovává svůj povedený styl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články