Našli jsme ojetiny do 200 tisíc Kč, které mají minimálně 300 koní. Užijte si jízdu

i Zdroj fotografie: iStock.com
                   

Hledáte na trhu ojetých aut zajímavý model, který by vás nadchl nejenom svou výbavou, ale i komfortem, stejně jako spolehlivostí a v neposlední řadě také svým výkonem? Pokud ano, tak i s 200 tisíci v kapse lze udělat hodně parády. Vybrali jsme pro vás solidní vozy do této částky, které mají jedno společné. Jejich výkon nejde pod 300 koní a tak vás po sešlápnutí plynu čeká opravdu skvělý zážitek z jízdy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volvo V70 II R

Zapomenout rozhodně nesmíme ani na populární Volvo V70. Mnozí mají auto zafixováno jako určitý symbol bezpečnosti, a tak je spojován spíše s poklidnou rodinnou jízdou. Zdání ale může klamat. Pokud chcete kvalitní a dobrý vůz z let 2000 – 2007, je tento model žhavým kandidátem, který rozhodně uspokojí i ty náročnější. Verze R totiž kromě výkonu zaujme i sníženou světlou výškou, upraveným odpružením, ale i designem, který má působit dravěji, než klasický sériový model. A co je pod kapotou? Pětiválec o objemu 2,5 litrů s výkonem rovných 300 koní. Ten dokáže na stovku zrychlit za 5,9 sekund, což není rozhodně špatné. Naopak.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi S6 C5

Toto Audi bylo nabízené nejenom jako čtyřdveřový sedan, ale pro zájemce o větší praktičnost také ve verzi combi. Auto z let 1999 – 2003 nabídlo celkem zajímavý design, který nezklame ani dnes, pochopitelně prostor a pohodlí, slušnou výbavu, ale i solidní kvalitní provedení, což se pozitivně podepisuje na životnosti daného modelu. Pokud se po něm rozhodnete sáhnout, nezapomínejte na to, že si vás jistě získá také svým motorem. Abychom se drželi pravidel našeho výčtu, tak musíme zvolit verzi s motorem V8 o objemu 4,2 litrů, která nabídne solidních 340 koní. K dispozici je buď s manuální převodovkou, nebo s automatem. Od toho se liší také zrychlení vozu, které může být v rozmezí 5,8 – 6,5 s.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Maserati Quattroporte IV

Snili jste někdy o luxusní značce? Potom vám na ni klidně může stačit i váš rozpočet, který je 200 tisíc. Sáhnout totiž můžete po Maserati Quattroporte IV. Tato čtvrtá generace legendárního vozu se vyráběla v letech 1994 – 2001. Jde sice o starší kousek, ale to neznamená, že už je dávno za zenitem a že nemá co nabídnout. Možná vás překvapí celkem solidní výbava, ale i netradiční vzhled interiéru. Co vás ale stoprocentně ohromí, to je výkon benzinových motorizací. A že máte z čeho vybírat. Pod kapotou Maserati Quattroporte čtvrté generace najdete motory V6 o objemu 2,0 nebo 2,8 nebo 3,2 litru. A tomu odpovídají i jejich slušné výkony, které jsou 287, 284 a také 336 koní. Díky tomu vám auto nabídne možnost solidního zrychlení na stovku za 5,8 až 6 sekund, podle dostupného výkonu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články