Našli jsme tato spolehlivá auta, která majitelům slouží více než 15 let

                   

Co očekáváme od našeho vozu? Aby nám sloužil co možná nejdéle. Nejenom pár roků, ale klidně i deset a více let. A co třeba 15 let, bez jakýchkoliv problémů. Že je to nemožné a nereálné? Omyl. Takové vozy skutečně existují. Díky portálu iSeeCars bylo konečně možné zjistit, které to jsou. Tato databáze ukrývá jednotlivé modely aut, u kterých jsou sbírány i zkušenosti jednotlivých majitelů. A jaké vozy jsou z let 1984 až 2004 ty nejlepší?

Japonské vozy jasně dominují

Výsledek je pro mnohé celkem očekávatelný, jelikož jasně dominují japonské vozy. Ty jsou obecně symbolem kvality a daná databáze to jenom potvrzuje. Pokud bychom se měli podívat na 15 nejspolehlivějších aut, které majitelům slouží přes 15 let, tak je zde deset vozidel značky Toyota, potom čtyři vozy Honda a jeden model Subaru.

Proč tyto?

Důvody jsou podle všeho zřejmé. Japonská auta jsou symbolem spolehlivosti proto, že jsou na vysoké technické úrovni. Případných oprav je minimum a stále dobře slouží. Majitelé tak v podstatě nemají důvod je měnit za jiné, u kterých by riskovali problémy. A tak s nimi jezdí klidně i 15 a více let. Ze statistik vychází, že necelých 8 procent uživatelů USA, které daný portál mapuje, má vůz déle než 15 let.

Jaké vozy jsou ty nejlepší?

Pokud uvažujete nad ojetinou, která by měla i přes své stáří dobře posloužit, jsou výsledky daného průzkumu ideálním vodítkem. Pokud se podíváme na osvědčené možnosti, tak je to Sienna, dále Tacoma, ale i Tundra. Opomenout nelze ani vůz Subaru Forester.

Dále je hitem i RAV4, stejně jako Honda CR-V, nebo Corolla. Dobrým tipem na symbol spolehlivosti je Toyota Land Cruiser. Pokud půjdeme dále a nebudeme se držet jenom ve výčtu naznačených dominujících značek, jasně plyne, že dobře poslouží třeba i Chevrolet Colorado, stejně jako Audi S4, a zklamat nemusí ani Grand Cherokee, Jeep Wranglerm, stejně jako Ford Explorer. I to jsou podle zmíněné databáze solidní držáci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články