Nastartovat s vybitou baterií se dá i bez kabelů. Stačí kus lana a hever

                   

V chladném počasí není nic výjimečného, že přijdete ke svému autu, sednete, otočíte klíčkem a nic se neděje. Důvodem je ve většině případů vybitá baterie. Co dělat v takové situaci? Společně se podíváme na jednu metodu, jak se dá s vybitou baterií nastartovat. Nemusí být vždy stoprocentní, ale v řadě případů funguje.

Osvědčené metody zná každý

Nejprve se podíváme na metody známé a osvědčené. Těmi je použití startovacích kabelů, kdy si energii k nastartování půjčíte od jiného kolegy – řidiče. Připojíte se k jeho akumulátoru a nastartujete. Nebo můžete v autě vozit speciální záložní powerbanky, které jsou k nastartování auta určené. I pomocí těch to půjde. Co ale v případě, kdy ani jedno není k dispozici?

Nejprve příprava

Jako první bude potřeba sednout si do vozu a dát klíček do zapalování. Zařaďte dvojku nebo trojku, otočte klíčkem a jste připraveni. Kontrolky na palubní desce svítí, rychlost je zařazena a vy můžete vyjít z vozu pokračovat ve startovacím procesu.

Použijte hever

Je třeba improvizovat a je třeba vyndat hever. A tím zvednout přední část automobilu tak, aby hnací kola byla ve vzduchu, teda aby se nedotýkala země. Určitě je třeba vůz dobře podložit a zapřít, aby vám auto z heveru nespadlo.

Vezměte lano

Když máte auto takto připraveno, můžete vyndat také tažné lano. To rozmotejte a následně ho namotejte na vaše kolo. Postačit by měly asi 4 celé otáčky. Více opravdu nebude třeba. Tímto máte vše připraveno k nastartování vašeho vozu pomocí netradiční improvizace.

Škubněte lanem

Co udělat nyní? Vezměte konec lana a snažte se s ním prudce škubnout tak, aby se kolo začalo točit. Tak, aby se kolo pokud možno roztočilo, což by mělo vést k tomu, že vaše auto naskočí. Pokud se povedlo, auto bude nastartováno. V tuto chvíli musíte skočit do auta a vyřadit na neutrál. Potom auto spusťte z heveru, ukliďte lano i zvedák a můžete vyrazit.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články