Bezchybné parkování je složité umění a tyto univerzální tipy vám hodně usnadní. Stačí si je pamatovat, fungují na všech parkovištích

Jestliže nejste odborníkem na parkování a máte pochyby, zjistěte si pár triků a rad, díky kterým se naučíte správně parkovat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jestliže jste majitel řidičského oprávnění, tak už jste určitě parkovali v autoškole. V té byste si měli vyzkoušet všechny možné varianty parkování. Pokud jste se to ani v autoškole nenaučili pořádně, musíte si to následně trénovat samostatně. Když budete denně jezdit a vždy si někde zaparkujete, časem se to naučíte správně a celkem rychle. Předtím si můžete zjistit pár rad a triků, které vám s tímto problémem mohou pomoci. Parkování je pro některé lidi uměním a mají z něj obavy.

Parkoviště jsou stále více obsazená

V některých rodinách jsou 4 členové a každý z nich vlastní osobní automobil. Pokud by byla situace podobná i u ostatních rodin, pravděpodobně nebude moc volných míst. V této době si lidé často stěžují na nedostatek parkovišť. Kvůli obsazenosti parkoviště musí ke svému bydlišti od auta docházet větší vzdálenost. S nedostatkem míst je spojeno i horší parkování. Velice často se musíte vejít mezi dvě auta, kde máte po zaparkování z každé strany 30 cm volné místo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Při parkování na místo, jež je vcelku těsné, může dojít k poškození vozidla. Popojíždění dopředu a dozadu, abyste se vešli na volné místo a nemuseli hledat vzdálenější, s sebou nese hodně rizik. Zároveň je nutné počítat s tím, že pokud zaparkujete v těsné blízkosti jiného vozidla, bude i pro něj horší vyjet. Když budete odcházet od auta, zkontrolujte si, jestli jste nechali dostatek prostoru jiným autům k pohodlnému odjezdu. Případně zkuste vůz dát tak, aby jiný řidič neměl potíže.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nikdy nevíte, zda se k jinému vozidlu vrátí zkušený nebo nezkušený řidič, který chce odjet, ale nebude moc. Někteří lidé na toto nemyslí a je jim jedno, že někdo neodjede, protože je pro ně hlavní, že oni zaparkovali. U parkování existuje několik nepsaných pravidel, které byste měli dodržovat. Těmi usnadníte život nejen vám, ale i ostatním lidem, kteří okolo vás budou parkovat. Jejich dodržováním se vyhnete i zbytečným nepříjemnostem.

Několik rad pro usnadnění parkování

Pokud přijíždíte k obchodu nebo obchodnímu centru, tak se většinou setkáte s kolmým parkováním. S tím většina lidí nemá problém. Vždy si stoupněte tak, aby kufr směřoval do silnice. Takto si zajistíte pohodlnější přístup do kufru a pokud si koupíte něco většího, nebudete s tím mít problém. Zároveň se nemusíte procházet s nákupním košíkem mezi auty.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jestliže vezete starší lidi, děti nebo jiné pasažéry, kteří budou vystupovat, mějte na paměti jednu radu. Vždy byste je měli nechat vystoupit ve směru jízdy. Pasažérům, kteří budou vystupovat, zastavte na vhodném místě na pravé straně. V momentě, kdy si chcete udělat přestávku nebo pouze na chvíli vystoupit z auta, opět zastavte na té straně, po které bude vaše cesta následovat.

Zdroj: Wrc.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články