Ne všechna německá auta jsou kvalitní. Od těchto dejte ruce pryč

                   

Německá auta jsou obecně považována za určitý symbol kvality a spolehlivosti. Automobilky mají dlouhou tradici a jejich modely se vyrábí v jedné generaci za druhou. Ne každé německé auto je však dobré a splní očekávání. My jsme se podívali na ta auta, od kterých je dobré dát ruce pryč.

BMW X5

I když se může jevit jako symbol kvality, nemusí splnit očekávání. Auto je sice pohodlné, výkonné, ale pokud jde o jeho spolehlivost, buďte na pozoru. Problémy s elektronikou, ale také s pohonem 4×4 nejsou nic výjimečného. S přibývajícími roky je to jenom horší.

Mercedes-Benz GL

Může se jevit jako skvělé auto pro rodinu. Praktičnost rozhodně hodnotíme kladně. Ne už tak celkovou spolehlivost auta. Problémy může dělat nejenom pneumatické odpružení, ale i fakt, že se u vozu celkem rychle opotřebovávají brzdy. Problémy se mohou vyskytnout také na elektronice.

Opel Vectra C

Třetí generace známého vozu je poměrně levná jak v případě koupě, tak i provozu. Tedy pokud se nevyskytne některá z častých závad. Sem můžeme řadit třeba vodní čerpadlo, elektronika, ale i zvýšená spotřeba oleje u naftových motorů, či časté problémy s podvozkem. Proto raději pozor na to, co kupujete.

Volkswagen Sharan

Další z vozů, který může být vzhledem k velikosti, a tedy i praktičnosti jasnou volbou pro rodinu. My však doporučujeme nekupovat. Mohou se totiž objevit drobné technické problémy, které když se nasčítají, není to nic příjemného. Máme na mysli problémy se stahováním elektricky ovládaných okének, problémy s centrálním zamykáním, ale i problémy s klimatizacím. Také pozor na motorizace, jelikož varianta 1.8 litru se moc nepovedla.

Volkswagen Touareg

Vypadá dobře, jezdí dobře a jede se v něm dobře. Do té doby, než se něco přihodí. Hlavně potom s prvky, jako je vodní čerpadlo nebo automatický převodovka. Moc dobrý není u tohoto vozu ani 2.5 litrový motor, kterému se doporučujeme stoprocentně raději vyhnou, když už se vůz i přes možní problémy rozhodnete pořídit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články