Nejasné chování silničního piráta zachytila palubní kamera. Těžko říct, co chtěl svými manévry vzkázat

Opakované vybržďování, blokování a zběsilá jízda provázela několikakilometrovou cestu dvou vozů. V nebezpečí se ocitla auta, která s incidentem neměla nic společného.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na silnicích se to hemží agresory, kteří mají potřebu provokovat jiné řidiče téměř za každou cenu. Někdy ani nejde o provokaci, ale o pomstu. Domnívají se, že jsou v právu, protože jen oplácejí nějaký prohřešek, o kterém druhý z řidičů mnohdy ani netuší, že ho udělal. Ať už jde o pomalé předjíždění nebo přejíždění z pruhu do pruhu.

Oplatit stejnou mincí není chytré

Někdy si agresivní řidiči vystačí s neurvalými pokřiky nebo nevhodnými gesty. V horším případě si na řidiče počkají, donutí zastavit a fyzicky ho napadnou. Anebo prostě začnou dělat doslova psí kusy při jízdě, včetně proslulého a velmi nebezpečného vybržďování, což je ta vůbec nejhorší varianta, která může přicházet v úvahu.

iZdroj fotografie: Nissan

Jeden takový agresivní řidič se rozhodl, že to osolí šoférovi vozu, v němž byla umístěná palubní kamera. Je složité posoudit, co incidentu předcházelo. Zda se řidič staršího auta značky Nissan rozhodl pro oplátku nějakého prohřešku. Video totiž začíná až velmi nebezpečným vyřizováním si účtů řidiče Nissanu s šoférem vozu, v němž je kamera.

Zběsilá jízda starého Nissanu

Každopádně Nissan při několikakilometrové jízdě zaznamenané na videu opakovaně ohrožoval všechny automobily, které kolem povedené dvojice za tu dobu projely. Řidič Nissanu opakovaně vůz s kamerou vybržďoval, zrychlili a znovu prudce šlápl na brzdu, blikal směrovkou, přestože vůz neodbočoval, lavíroval v pruhu sem a tam, přejížděl z pruhu do pruhu.

Nebezpečnou jízdu nic neomlouvá. Ani to, že není jasné, co se stalo mezi oběma řidiči předtím, než začal videozáznam. Riskantní chování za volantem může vyústit ve velmi nebezpečné situace. Odnést to mohou i nevinní řidiči, kteří jen projíždějí kolem. Přestože vaši jízdu nějaký řidič ohrozí třeba špatným předjetím, rozhodně není chytré mu to chtít oplatit.

Jak se zachováte, když vás na silnici někdo ohrozí?

Zdroj: Polscy Kierowcy

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Izraelské zbraně proudí na Ukrajinu a mohou jí vyhrát válku. Izrael to dlouho odmítal, ale jeho postoj k Rusku změnila sama federace
Události247.cz
Události247.cz
Podvody na lidi tak jednoduché, že na ně vždy někdo naletí. Napálit se je přitom snadné a všechny úspory rázem zmizí v rukou podfukářů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Exorcismus má kořeny v dávné civilizaci. Už před stovkami let měli lidé důvod ke strachu, děly se strašlivé věci
adbz.cz
adbz.cz
Zápachu v troubě a mikrovlnce se dá snadno zbavit i bez chemie. Pomocníci čekají v kuchyni a stojí pár drobných