VIDEO: Řidič BMW předvedl na dálnici extrémně nebezpečný manévr. Jiný konec jeho skandál mít nemohl

Šoférovi v černém BMW se nechtělo čekat, než dodávka předjede kamion. Z tohoto důvodu se rozhodl zariskovat a předvedl nebezpečnou jízdu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé stále neberou na vědomí to, že za volantem by měli být klidní a nikam nepospíchat. Opačný případ totiž velice často vede k dopravním nehodám. V televizi bývají reklamy, které znázorňují příklady toho, kdy se lidé plně nevěnují řízení nebo jedou příliš vysokou rychlostí a poté se stane neštěstí. Tvůrci se tímto snaží varovat všechny řidiče, aby si na cestách dávali větší pozor a více se věnovali řízení. Nesprávným příkladem pro všechny ostatní je i řidič BMW, který svou jízdou na dálnici velmi riskoval.

Řidič pravděpodobně pospíchal

Lidé, kteří spěchají, nemají čas na to, aby si pořádně promysleli svá rozhodnutí. V mnoha situacích poté dělají kroky, kterými ohrožují sebe i své okolí. Riskantní manévr předvedl i šofér černého BMW, když začal nebezpečně předjíždět na dálnici. Nejspíše si chtěl ušetřit pár sekund na cestě a dostat se rychle do cíle. Jeho nezodpovědný čin mohl dopadnout mnohem hůře, kdyby neměl takové štěstí.

iZdroj fotografie: Unsplash

V daný moment jela v levém pruhu dodávka, která chtěla předjet kamion v pravém pruhu. Nejspíše její předjíždění nebylo tak rychlé, jak by další řidič za dodávkou potřeboval a rozhodl se kamion i dodávku objet zprava. V tu chvíli se řidič BMW vydal do odstavného pruhu a měl veliké štěstí, že v něm nestálo odstavené nebo rozbité vozidlo. Tato situace by dopadla velmi špatně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je nutné zmínit, že při přejezdu do odstavného pruhu nemohl mít kvůli dobrý přehled o celkové dopravní situaci. Měl zkrátka počkat, až dodávka dokončí předjíždění a poté mohl jet dál, aniž by kohokoliv ohrozil. Tato situace však není jediná bezohledná vůči ostatním, protože podobně riskantní manévry se odehrávají na cestách velice často.

Nezodpovědné chování na silnici nepatří

To, jak se řidič BMW rozhodl vyřešit situaci, nebylo vůbec vhodné vůči ostatním a takové chování na silnici nepatří. Existují různá pravidla, která by se měla dodržovat, aby byla zachována bezpečnost provozu. V případě, že by v odstavném pruhu stálo auto, mohla by situace skončit tragicky. Každý člověk by si měl zapamatovat, že pokud se na dálnici rozhodne předjíždět, mohou se do stejné činnosti pustit i jiní šoféři. Poté je potřeba počkat, až i vozidlo před vámi v levém pruhu předjede auto v pravém a zařadí se před něj.

Jaké nebezpečné manévry jiných řidičů jste viděli vy?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové