Nečekaný nález Ferrari 308 GTSi v opuštěné stodole. Na světě zbývají pouze poslední desítky kusů

Milovníci aut se budou jistě radovat, protože se ve staré francouzské stodole našlo Ferrari 308 GTSi z roku 1982. Nyní je navíc k prodeji a může si jej kdokoliv koupit.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Chris Bruce
                   

Pro někoho může být velmi zábavné, když si pořídí starší vůz a začne jej předělávat k lepšímu. K tomu je však potřeba mít nějaké zkušenosti a v autech se vyznat. Většina lidí se poté cítí hrdě, že si auto sami opravili a dali jej do téměř původního stavu. Pokud by někdo chtěl, může se pustit do renovace starého Ferrari 308 GTSi z roku 1982, které bylo objeveno ve staré stodole a nyní je na prodej.

Auto bylo nalezeno ve stodole

Toto vozidlo Ferrari 308 GTSi bylo nalezeno již o několik let dříve a dostalo se do známé Baillon Collection, obsahující přes 100 vozů. Ty byly objeveny ve Francii v roce 2014 a většina z nich se prodala. V této sbírce se nacházelo i Bugatti Type 57 Ventoux, Maserati A6G 2000 od Frua, Ferrari 250 GT SWB California Spyder a mnoho dalších cenných vozů. V této sbírce bylo i toto Ferrari 308 GTSi, které si nyní může kdokoliv zakoupit a stát se jeho vlastníkem. Je však nutné počítat s tím, že auto bude potřebovat hodně péče.

Ferrari 308 GTSi není v nejlepším stavu

Všechna Ferrari 308 GTSi byla vybavena mechanickým systémem vstřikování paliva, aby byly splněny přísné emisní normy, ale v roce 1980 tento systém nebyl obvyklý. U většiny vozidel se nacházel motor V8 a pohon zadních kol. GTSi původně mělo 2,9 litrový motor Tipo F10 V8, avšak u tohoto vozidla je pravděpodobné, že byl již dříve vyměněn. Nyní je vybaveno výkonnějším motorem 3,2 l Quattrovalvole V8. Díky němu auto dosáhne výkonu 176 kW.

Ferrari 308 GTSi je v celkem ucházejícím stavu, ale je potřeba na něm udělat hodně práce. Posledních několik let bylo vozidlo pečlivě uschováno, aby se jeho stav ještě více nezhoršil. Z vozu toho však příliš mnoho nezbylo a z nějakého důvodu jsou po celé karoserii rozmístěny noviny. Chybí také spousta náhradních dílů, jako například všechna zadní světla, kabina na straně spolujezdce, a v přední části vozidla chybí několik dílů okolo předních světlometů.

Dále je potřeba, aby se nový majitel podíval na odhalené kabely. Je již předem jisté, že renovace tohoto vozidla nebude jednoduchá ani levná. Dalším řešením může být rozprodání náhradních dílů. Nyní je vůz v aukci a jeho prodejní cena se odhaduje na 1 200 000 Kč až 1 700 0000 Kč. Záleží pouze na novém majiteli, zda jej bude rekonstruovat či nikoliv.

Co byste udělali s tímto vozidlem, kdybyste jej koupili?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články