VIDEO: Reportérku srazilo auto během živého televizního vysílání. Vstala, oklepala se a dál pokračovala v reportáži

Přenos živého vysílání může být někdy pro reportéry velký hazard. O tom se přesvědčila i žena z americké Západní Virginie, do které narazilo auto.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Reportérka Tori Yorgey právě dělala živý televizní vstup z místa, kde prasklo vodovodní potrubí. Krátce po jejím uvedení televizním moderátorem ze studia se ale stala nečekaná událost. Jakmile začala informovat o situaci na místě, objevil se za ní automobil, který ji stáhl ze záběru. Yorgey si v tu chvíli zřejmě neuvědomila, že se k ní zezadu přibližuje osobní vůz. Ten ji srazil na zem a došlo i k převržení kamery.

Bez přerušení vysílání

Televizní reportérka ale ani na okamžik nezaváhala, a jako profesionálka nadále popisovala divákům situaci na místě. Informovala především moderátora ve studiu, protože nechápal, co se na místě děje. „Právě mě srazilo auto, ale jsem v pořádku,“ prohlásila v rychlosti reportérka. Ve videu lze slyšet také hlas řidiče, který se ženě omlouvá a ptá se, jestli není zraněná. Yorgey ho ubezpečuje o svém stavu a informuje ho, že je právě v živém televizním vysílání.

Jak se později reportérka zmiňuje, nešlo o její první sražení automobilem. Podobná událost se jí stala, když studovala vysokou školu. Z videa je patrné, že Yorgey byla při natáčení reportáže sama, bez kameramana. Moderní technologie umožňuje televizním reportérům vysílat živě i bez asistence dalšího člověka. Ze situace není ale jasné, proč k nehodě došlo. Jelikož se reportáž týkala prasklého vodovodního potrubí, mohla být na vině voda na vozovce.

Pomohla by reflexní vesta?

Celá situace naštěstí dopadla šťastně a Yorgey nebyla zraněna. Reportérka si ale zaslouží obdiv, především za svou profesionalitu, protože po srážce automobilem ihned vstala a pokračovala ve své práci. K incidentu došlo ve tmě na neosvětlené silnici, a tak zůstává otázkou, jestli by ženě nepomohla výstražná vesta či jiný reflexní prvek na oblečení. Právě taková maličkost může pomoci řidičům včas vidět osoby na silnici.

iZdroj fotografie: iStock

V České republice platí od roku 2016 povinnost mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu, pokud se osoba pohybuje po krajnici mimo obec za snížené viditelnosti, nebo po kraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením. Chodec musí mít reflexní prvky umístěny tak, aby byly viditelné pro všechny ostatní účastníky silničního provozu. Cílem této povinnosti je prevence vážných a smrtelných nehod.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články