Děsivá nehoda motorkáře zaznamenaná na video naštěstí dopadla dobře. Řidič auta stihl rychle zareagovat

Při řízení motorového vozidla by měl být každý řidič schopný rychle reagovat na vzniklou krizi na silnici. Tak se tomu stalo i při dopravní nehodě motorkáře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Motocyklisté jsou hned po cyklistech nejzranitelnějšími osobami na silnici. Je to z toho důvodu, že motorkář není tak chráněný jako řidič, který sedí ve vozidle. Motocyklisté by na sebe měli být více opatrní a na silnicích si dávat větší pozor. U motorkáře je 26x větší pravděpodobnost úmrtí než u řidiče auta. To platí i u jednoho motocyklisty, kterému se stala nehoda. Řidič auta za ním stihl rychle reagovat. Celou situaci zachytila palubní kamera ve vozidle.

Motorkář udělal chybu a spadl ze stroje

Na začátku videa se neděje nic neobvyklého. Každé auto jede ve svém pruhu a motorkář sjíždí do pravého. V jednu chvíli najednou motorkář prudce zastaví. U motorky mu nadskočí zadní kolo a on padá k zemi. Bohužel z pravého pruhu spadne hlavou do levého, kde jezdí auta. Řidič ve vozidle jedoucí za motorkářem stihne strhnout volant doleva, ale ve videu lze slyšet náraz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič automobilu měl naštěstí skvělé reflexy

Díky tomu, že řidič auta, který natočil celou situaci, měl rychlé reflexy se nestalo veliké neštěstí. Jeho reakce byla pohotová a možná, že zachránila motorkáři život. Motocyklista si spletl brzdy, stiskl přední brzdu a stala se mu nehoda, kterou můžete vidět na záznamu. Nestalo se nic hrozného díky reflexům řidiče automobilu a také helmě, kterou měl motorkář na hlavě.

Náraz, který můžete slyšet na záznamu, je z toho důvodu, že řidič auta sice stihl strhnout volant, ale i přesto došlo ke střetu s helmou motorkáře. Toho poté odvezli do nemocnice s lehkým otřesem mozku. Podle záchranných složek se mohla stát mnohem větší tragédie, kdyby měl řidič auta pomalejší reakce a motorkář neměl helmu.

iZdroj fotografie: Pxhere

Nejčastější důvody nehod na motorce

Ze statistik vyplývá mnoho důvodů pro nehody, které jsou nejčastější při jízdě na motorce. Motocyklisté by si ze statistik měli brát ponaučení. Vždy počítejte s tím, že vás auta nevidí. Při jízdě na motocyklu je nutné být defenzivním jezdcem. Mezi nejčastější důvody nehod patří nezkušenost s jízdou na tomto stroji, jízda po požití alkoholu, nepozornost, nadměrná rychlost a nezvládnutí jízdy.

Zdroj: STOP CHAM, PortálŘidiče

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru