Nejbizarnější dopravní zákony všech dob. Tohle nám hlava nebere. Řada z nich nedává smysl, proč přesto platí?

Seznamte se s nejdivnějšími dopravními zákony, které platí v různých zemí světa. Na některé z nich byste opravdu nepřišli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud nesouhlasíte s některými dopravními zákony, které jsou v České republice zavedené již desetiletí, možná vás překvapí, co musí dodržovat řidiči z ostatních koutů světa. Některé státy totiž zavedly taková pravidla, která by vás pravděpodobně v životě nenapadla, protože postrádají veškerý selský rozum. Níže se můžete podívat na ten nejpestřejší výběr nejbizarnějších dopravních zákonů ze světa. 

Evropa

Dánsko: V nedalekém Dánsku dopravní zákon říká, že než se vydáte na cestu, musíte zkontrolovat, zda se pod vaším autem neskrývají děti.

Švýcarsko: Krásná země plná hor, kde každý jezdí na čas. Švýcarsko je známé pro svou prosperující ekonomiku a dobrou čokoládu, ovšem pokud zde budete řídit, dejte si pozor, abyste nebouchali s dveřmi od auta. Je to přísně zakázané a pravděpodobně by vás postihla pokuta. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Asie

Japonsko: Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska a napadne vás půjčit si auto, měli byste si rozmyslet cestu po mokré silnici. Je zde totiž protizákonné postříkat někoho vodou nebo bahnem. 

Saúdská Arábie: Pravděpodobně nejbizarnější zákon ze všech patří Saúdské Arábii, protože je to jediná země, kde ženy nesmějí řídit, ale smějí vlastnit auto.

Filipíny: V hlavním filipínském městě Manila nesmíte řídit v pondělí, pokud vaše poznávací značka končí číslicí 1 nebo 2. Ať už byl záměr tohoto nařízení jakýkoliv, u nás by asi neprošel. 

Thajsko: Thajsko je tropická destinace, kterou si zamilovalo mnoho cestovatelů. Pokud se zde ovšem rozhodne řídit vozidlo, platí pro vás zákon, že nesmíte cestovat nahoře bez. To platí jako pro muže, tak i ženy a také ať už jedete na skútru, v autě nebo tuk-tukem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Severní Amerika

San Francisko: Asi nejvíce bizarních pravidel pochází ze Spojených států. Otázkou ovšem zůstává, zda je to proto, že je to tak velká země, nebo protože jsou místní lidé tak moc kreativní. Není například žádným tajemstvím, že v San Francisku je majitelům aut zakázáno, aby leštili svá vozidla v použitém spodním prádle. 

Aljaška: Aljaška, země, která patří opět Spojeným státům. Pokud zde budete, nezapomeňte, že nikdy nesmíte přivázat psa na střechu svého vozidla. Místní zákony to výslovně zakazují. 

Kanada: Na první pohled krásná země plná hor a javorového sirupu, ovšem ne všechno zlato co se třpytí. V kanadském městě Jasper Gates zakazuje místní zákon řidičům jet rychleji než kůň nebo kočár.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Austrálie

Austrálie je poměrně odlehlá země, ovšem kulturně se tento kontinent od Evropy zas tolik neliší. Tedy až na jeden malinkatý rozdíl, že je zde nezákonné převážet seno v kufru vlastního auta. Pokud vás ovšem tento zákon trápí, můžete použít taxík. V něm jako klient můžete převážet tolik sena, kolik si jen umanete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Který z těchto dopravních zákonů je podle vás ten nejdivnější? 

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice