Nejenom nabíjecí stanice. I na běžných pumpách se čeká. A dlouho

                   

Zprávu o tom, jak majitelé Tesly dlouho čekali na dobití svých vozů, jste jistě zachytili. V tu chvíli začali odpůrci jasně argumentovat tím, že na klasických čerpacích stanicích se nečeká a řidič za pár minut odjíždí pryč. Je tomu skutečně tak? Ne vždy. I tady si řidič počká. A někdy velmi dlouho. Ukazuje to výzkum společnosti proxi.cloud. A jaké jsou hlavní důvody?

Čerpání ve stejný čas

Případ elektromobilů Tesla, jejichž řidiči museli čekat na to, až se stanice uvolní, byl spojený s Dnem díkůvzdání. Tedy se svátkem, kdy téměř celé Spojené státy cestují za svými blízkými. A tak se stalo, že v jeden okamžik začali obsazovat i nabíječky. K něčemu podobnému dochází také na čerpacích stanicích v určité časy. Rizikové je hlavně odpolední období, kdy lidí jezdí z práce. V těchto případech není výjimkou, že jsou fronty celkem dlouhé.

Nízká cena paliva

I když je čerpacích stanic více než dost, některé zejí prázdnotou a na druhých jsou fronty až na několik desítek minut. Proč? Důvodem je nízká cena paliva, která řidiče láká. V tu chvíli není nic výjimečného, že lze i pár desítek minut čekat jenom na to, než se člověk dostane k tankovacímu stojanu.

Doplňkový prodej

Mnoho čerpacích stanic už dávno nenabízí jenom palivo, ale i řadu věcí v takzvaném doplňkovém prodeji. Řada z nich nabízí třeba i občerstvení. A tak se mnoho řidičů zastavuje právě z tohoto důvodu. Výsledkem sice nejsou fronty u stojanů, ale jsou to fronty u pokladen, které mohou dobu obsloužení také výrazně prodloužit.

Doplňkové služby

U mnoha čerpacích stanic si lze třeba i klasicky nakoupit, podat balíček, vyzvednout zásilku, nebo si vsadit. To vše jsou doplňkové služby, které mohou vytvářet u pokladen nemalé fronty. Zvláště u různých nestandardních požadavků. A co je výsledkem? Opět nemalé čekání. Myslete na to, až pojedete tankovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat