Nejhorší auta za posledních 20 let, která byla opravdu velkým přešlapem

Když automobilka vyrobí skvělý model, dozví se o něm celý svět a hned v prvním roce ho zakoupí i statisíce zákazníků. Existují ovšem i opačné případy, které způsobí spíše ostudu.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Automobilový průmysl ukázal za svou historii tisíce modelů, a ne vždy se zrovna povedly. Někteří výrobci se pouštěli do odvážných experimentů, s nimiž měli obvykle dobrou myšlenku – třeba vytvořit kompaktní SUV do města s pořádnou silou – a nebo napodobit jiný úspěšný model a vytěžit tak z jeho slávy co nejvíce. V přehledu uvádíme několik vozidel, která byla za posledních 20 let opravdu velkým přešlapem.

Smart ForTwo 2000

Názory se různí a někteří Smart uznávají pro své vlastnosti. Je malý, vejde se do užších míst, a využívat ho více řidičů, vejde se na silnici větší množství aut. Na druhou je mnohem více odpůrců jeho designu i praktičnosti, což podporuje i fakt, že na silnicích téměř není vidět.

iZdroj fotografie: Smart
Smart ForTwo 2000

Jeep Compass 2007

Když chtěl výrobce vytvořit kompaktní městské SUV, měl jasnou vizi. Výsledkem byl ovšem podivný „krabicoidní“ vehikl s divným předkem, nulovými terénními vlastnostmi a minimální silou, která by odpovídala pověsti SUV.

iZdroj fotografie: Jeep
Jeep Compass 2007

Hummer 2002

I když jde o legendární auto, jehož koncept má po velkých úpravách uplatnění v armádě, tak model z roku 2002 moc povedený nebyl. Cílem bylo výkonné SUV, ovšem zrychlení bylo ve skutečnosti z 0 na 100 kilometrů za více jak 10 vteřin, síla motoru nebyla nijak oslnivá, a nakonec byl Hummer 2002 i špatně ovladatelný (ať reakcí kol na volant, tak výhledem z vozu).

iZdroj fotografie: Hummer
Hummer 2002

Mitsubishi I-MiEV 2011

Dlouho před první Teslou uvedla japonská automobilka v roce 2011 elektromobil Mitsubishi I-MiEV. Vzhledem rozhodně upoutal, i když dobrovolně v něm asi nikdo sedět nechtěl. Největší nevýhodou byl ovšem dojezd max. 100 km (což ale na městské ježdění stačilo) a nabíjení, které trvalo až do plna téměř 14 hodin. Na americkém trhu, pro něhož byl také vůz určen, se podařilo prodat asi 2 000 kusů.

iZdroj fotografie: Mitsubishi
Mitsubishi I-MiEV 2011

Chevrolet Aveo 2002

Vzhledem není zrovna atraktivní a zklamáním byl i výkon a celková ovladatelnost. V době představení byl Chevrolet Aveo 2002 nejlevnějším vozem ve Spojených státech s komentářem výrobce „dostanete to, za co zaplatíte“.

iZdroj fotografie: Chevrolet
Chevrolet Aveo 2002

Honda Insight Hybrid 2014

Cílem automobilky byl model, který předčí konkurenční Toyotu Prius Hybrid. Jenže zákazníci možná nemají pochopení pro praktičnost, kvůli čemuž skončila Honda Insight Hybrid 2014 fiaskem. Prodáno bylo na 20 000 kusů, což je jeden z nejhorších rekordů v historii.

iZdroj fotografie: Honda
Honda Insight Hybrid 2014
Zdroj: auto.blitz
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články