Nejhorší vozidla, která můžete koupit v jednotlivých kategoriích

Chrysler 200 - nejhorší auta
                   

V dnešní nabídce automobilů není vůbec jednoduché se zorientovat, a vybrat to nejlepší může být někdy opravdu těžké. Poměrně snadné může být naopak vybrání toho špatného, čehož byste mohli později litovat. Plánujete-li koupi nového vozu, vyvarujte se následujícím autům, která byla označena portálem Consumer Reports za nejhorší vozy ve své kategorii. Hodnocení zahrnuje spolehlivost vozu, spokojenost a bezpečnost řidiče, výsledky vládních záznamů o haváriích, jízdní vlastnosti a celkovou spolehlivost vozu na cestách.

Upozornění: Následující statistiku nelze uplatňovat ve velké míře pro Českou republiku, protože značky jako Chrysler nebo Land Rover u nás jsou k vidění spíše méně než více, zatímco Dodge nebo Lincoln snad vůbec. Berme v potaz, že statistika vychází z nezávislého testu hodnotitelů v Americe, kde mají obyvatelé jiné preference.

Subcompact: Mitsubishi Mirage

Existuje hned několik důvodů, proč je Mitubishi Mirga nejhorším vozem v kategorii Subcompact, a zároveň jedním z nejlevnějších vozů v současné nabídce aut. Jeho jízdní vlastnosti nejsou příliš dobré, což má na svědomí i slabší tříválec, který je pro větší auto nedostatečný. Na atraktivitě mu ubírají i nepříznivé výsledky crash testů a nízké krytí v pojistné smlouvě. Hřebíček do rakve mu nakonec zatloukli sami řidiči, když zhodnotili kabinu jako depresivní, nepraktickou a od pohledu „levnou“.

Mitsubishi Mirage - nejhorší auta

Kompaktní: Fiat 500L

Výrobce sice udělal vozidlo opravdu kompaktním; naopak ovšem vypustil spoustu podstatných věcí, a Fiat 500L je tak vůbec nejhorším vozem v tomto roce. Jeho řidiči nejvíce kritizovali spolehlivost auta, ploché sedačky, divnou pozici při sezení za volantem i špatné tlumiče (pokud nebyl povrch opravdu bezvadný, zdálo se, že Fiatu 500L snad tlumiče úplně chybí). Spokojenost vlastníků auta je podprůměrná, což znamená, že přibližně třetina majitelů nákupu lituje. Sérii špatných vlastností zakončují špatné výsledky crash testu.

Fiat 500L - nejhorší auta

Středně velký sedan: Chrysler 200

V přeplněném segmentu středně velkých sedanů není lehké se zorientovat – Chrysler 200 z něj ale doslova vyčnívá – bohužel ve špatném slova smyslu. Podle řidičů je dobrá tichá kabina a celkové provedení vozu, nicméně ovladatelnost hodně pokulhává. Chrysler 200 zklamal při testovacích jízdách a podle majitelů se řídí jako v minulosti, kdy auta reagovala trochu „ztuha“. Ve své kategorii bylo tohle auto nejméně spolehlivým vozidlem.

Chrysler 200 - nejhorší auta

Kompaktní luxusní automobil: Mercedes-Benz CLA250

Na pohled luxusní Mercedes-Benz CLA250 zklamal hned po několika stránkách. Nejhorší jsou dle hodnotitelů jízdní vlastnosti, což způsobuje nezdokonalený motor (oproti předchůdci) a převodovka, přičemž hnací soustava občas jakoby nereagovala. Dalším kamenem úrazu je hlučná kabina a obtížnější nastupování do auta, které zevnitř působí stísněným dojmem. Spokojenost majitelů je s Mercedes-Benz CLA250 v kategorii luxusních vozů podprůměrná.

Mercedes-Benz CLA 250 - nejhorší auta

Luxusní auto střední třídy: Lincoln MKS

Hodnotící vůbec nešetřili vůz Lincoln MKS, který podle nich vypadá jako jeskyně zevnitř i zvenku. Nedostatečný je podle nich také motor V6 s objemem 3,7 litru, který by sám o sobě tak špatný nebyl. Jenomže je prý poměrně hlučný, převody jsou trochu agresivní a je celkem znatelně cítit „pod zadkem“. I když hodnotitelé možná trochu přehání, byla podle nich jízda v Lincolnu MKS otřesná.

Lincoln MKS - nejhorší auta

Rodinné SUV: Dodge Journey

Pro rodiny určitě nebude vhodným SUV Dodge Journey, který ztrácí nejenom v jízdních vlastnostech. Vozidlo má omezený interiér, chybí mu svižnost (což je zejména ve městech nezbytná vlastnost auta), a motor V6 sežere nejvíce paliva ve své třídě, což je výměnou za jeho vlastnosti značně neadekvátní. Auto je celkově málo spolehlivé a neobstálo ani v crash testech při čelním nárazu. Hodnotící publikace Consumer Reports dokonce říká, že byste se měli dostat za volant Dodge Journey pouze v případě jeho pronájmu (třeba na dovolené).

Dodge Journey - nejhorší auta

Luxusní kompaktní SUV: Land Rover Discovery Sport

Velkým překvapením jsou nedostatky luxusního Land Roveru Discovery Sport, který vypadá opravdu hezky a působí majestátním dojmem. Kabina je prostorná, crash testy dobré a celkový pocit z vozu vyvolává pocit, že ho musíte mít. Jenomže kámen úrazu se skrývá pod kapotou, kde tepe čtyřválcové turbodmychadlo a trochu neohrabaná spojka. Pořádnou sílu motoru kazí zrychlování, které je buď příliš malé nebo naopak velmi rychlé, a chybí taková zlatá střední cesta. Převodovka je údajně hrubá a neohrabaná – není citlivá ani jemná, je potřeba řadit trochu silou a každá změna převodového stupně o sobě dává vědět nepříliš příjemným zvukem.

Land Rover Discovery Sport - nejhorší auta

Velké luxusní SUV: Cadillac Escalade

Ani řada vylepšení nepomohla dostat nový Cadillac Escalde na vyšší úroveň, a v testování Consumer Reports pěkně pohořel. Tohle velké luxusní SUV příliš nezaujme už po interiérové stránce – o to větším zklamáním jsou jízdní vlastnosti. Podle hodnotitelů je jízda tuhá, k točení volantem je třeba použít trochu síly a brzdy na tom taky nejsou nejlépe. Zlepšit to mohl alespoň vnitřek vozu, který je bohužel nepraktický – zatímco druhá řada sedadel moc místa nenabídne, ve třetí budete jako sardinky. Celkově se tak Cadillac Escalade zařadil mezi nejhorší auta ve své třídě.

Cadillac Esclade - nejhorší auta

Minivan: Chrysler Town & Country

Mezi minivany není výběr příliš velký, přesto dostal Chrysler Town & Country od Concumer Reports stopku. Jízdní vlastnosti nebyly tak zlé, minivan si vedl v některých případech obstojně, jenomže auto určené pro rodiny nemůže mít nedostatky, s kterými se Chrysler Town & Country potýká. Sedadla v druhé řadě jsou tenká, nízká a nepohodlná, palivová náročnost vozu je děsivá, a špatně dopadly rovněž crash texty čelního nárazu. Automobilka už ale chystá nástupce jménem Pacifica.

Chrysler Town & Country - nejhorší auta

Ekologická auta: Mitsubishi i-MiEV

Protože se začíná segment životnímu prostředí šetrných aut rozrůstat, začíná být výběr trochu komplikovaný. Podle hodnotitelů byste se měli vyhnout ekologickému vozu Mitsubishi i-MiEV, a to hodně velkým obloukem. Výsledné skóre i jízdní vlastnosti byly naprosto otřesné, a Consumer Reports nazvalo vůz „polovičním krokem od golfového vozíku“ s pomalou, tuhou a neohrabanou jízdou. Nehledě na to, že auto vypadá doslova hnusně a interiér působí až depresivním dojmem.

Mitsubishi i Miev - nejhorší auta

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění