Nejlepší řidiči jezdí Citroenem, nejhorší v BMW, říká britská studie - AutoŽivě

Nejlepší řidiči jezdí Citroenem, nejhorší v BMW, říká britská studie

Citroen ZX je známka gentlemanství na silnici

Pouze jedno procento vlastníků Citroenu ZX se dopustilo přestupku. A ještě jim to nejspíš bylo strašně líto a určitě se omluvili.
Piráti silnic se vozí v BMW

Na opačném konci spektra pak stojí řidiči BMW 730d – ti měli ve stejném pětiletém období největší pravděpodobnost spácháni motorického přestupku. Šokujících 21 procent řidičů BMW 730d bylo přistiženo při nějakém přestupku.

Máslo na hlavě mají i majitelé Porsche či Maserati

Údaje dále ukazují, že přestupků se více dopouštějí řidiči prémiových vozů – na druhém místě totiž skončilo Porsche Panamera (20 procent), následuje Aston Martin DB9 (20 procent), Maserati Ghibli (19 procent) a Audi A7 (18 procent).

Je to tedy jednoduché: pokud hodláte jezdit po Velké Británii a nechcete mít potíže – a získat důvěru tamních obyvatel – pořiďte si Citroen ZX. Stejně tak, pokud vás ve Velké Británii tímto vozem někdo přijdete vyzvednout, můžete takovému člověku bezmezně důvěřovat a máte velkou šanci, že během cesty nebudete mít nehodu. Naopak, cestování v MBW 730d může být signálem nadcházejících potíží.

Slušní řidiči prý řídí malé lidové hatchbacky

Mezi další modely, které se v průzkumu MoneySuperMarket umístily dobře, patří Perodua Kelisa (pouhá dvě procenta přestupků, Rover 416 (tři procenta), Ford Ka 2 (tři procenta) a Rover 414 (tři procenta). Gratulujeme!

Mladí řidič jako pachatelé přestupků? To v Británii neplatí

Další údaje ukazují, že u řidičů ve věku 40 až 49 let a také těch ve věku od 25 do 29 let je nejpravděpodobnější (10%), že se v posledních pěti letech dopustili řidičského přestupku, ve srovnání s pouhým jedním procentem řidičů ve věku 17 až 19 let a šesti procenty motoristů ve věku 20 až 24 let.

Kevin Pratt, expert na chování spotřebitelů stránek MoneySuperMarket, k tomu dodává: „Pokud v Británii spácháte za volantem přestupek, jako je překročení rychlosti, dostanete pokutu a do vašeho řidičského průkazu se zapíšou trestné body. Čím závažnější je přestupek, který jste udělali, tím více trestných bodů dostanete a tím déle také zůstanou zaznamenány v řidičáku.

145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 150 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů