Nejlepší řidiči jezdí Citroenem, nejhorší v BMW, říká britská studie

                   

Citroen ZX je známka gentlemanství na silnici

Pouze jedno procento vlastníků Citroenu ZX se dopustilo přestupku. A ještě jim to nejspíš bylo strašně líto a určitě se omluvili.

Piráti silnic se vozí v BMW

Na opačném konci spektra pak stojí řidiči BMW 730d – ti měli ve stejném pětiletém období největší pravděpodobnost spácháni motorického přestupku. Šokujících 21 procent řidičů BMW 730d bylo přistiženo při nějakém přestupku.

Máslo na hlavě mají i majitelé Porsche či Maserati

Údaje dále ukazují, že přestupků se více dopouštějí řidiči prémiových vozů – na druhém místě totiž skončilo Porsche Panamera (20 procent), následuje Aston Martin DB9 (20 procent), Maserati Ghibli (19 procent) a Audi A7 (18 procent).

Je to tedy jednoduché: pokud hodláte jezdit po Velké Británii a nechcete mít potíže – a získat důvěru tamních obyvatel – pořiďte si Citroen ZX. Stejně tak, pokud vás ve Velké Británii tímto vozem někdo přijdete vyzvednout, můžete takovému člověku bezmezně důvěřovat a máte velkou šanci, že během cesty nebudete mít nehodu. Naopak, cestování v MBW 730d může být signálem nadcházejících potíží.

Slušní řidiči prý řídí malé lidové hatchbacky

Mezi další modely, které se v průzkumu MoneySuperMarket umístily dobře, patří Perodua Kelisa (pouhá dvě procenta přestupků, Rover 416 (tři procenta), Ford Ka 2 (tři procenta) a Rover 414 (tři procenta). Gratulujeme!

Mladí řidič jako pachatelé přestupků? To v Británii neplatí

Další údaje ukazují, že u řidičů ve věku 40 až 49 let a také těch ve věku od 25 do 29 let je nejpravděpodobnější (10%), že se v posledních pěti letech dopustili řidičského přestupku, ve srovnání s pouhým jedním procentem řidičů ve věku 17 až 19 let a šesti procenty motoristů ve věku 20 až 24 let.

Kevin Pratt, expert na chování spotřebitelů stránek MoneySuperMarket, k tomu dodává: „Pokud v Británii spácháte za volantem přestupek, jako je překročení rychlosti, dostanete pokutu a do vašeho řidičského průkazu se zapíšou trestné body. Čím závažnější je přestupek, který jste udělali, tím více trestných bodů dostanete a tím déle také zůstanou zaznamenány v řidičáku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články