Nejlevnějších 500 koní aneb zajímavá auta z druhé ruky, která uspokojí milovníky výkonu

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Komu by se nelíbily elegantní a dynamické supersporty s nadupanými motory, nebo alespoň luxusní limuzíny. Jenomže taková auta mají dvě zásadní nevýhody.

S vysokou spotřebou nic neuděláte, jeden sporťák zkrátka žere tolik, co několik rodinných aut dohromady. Vysokou cenu ovšem můžete srazit, pokud se spokojíte s autem z druhé ruky. Pravda, pořídit si ojetý sporťák nevypadá tak dobře, jako koupit nový, ale úspora může dosáhnout i několika milionů. To když se vám podaří skvělý kauf. Na internetu se v minulosti několik takových objevilo.

Mercedes CLS 63 AMG

Pět set koní pod kapotou můžete mít už za necelých pět set tisíc korun. V téhle cenové relaci se prodávají zhruba deset let staré Mercedesy CLS 63 AMG. Pro takhle výhodnou cenu však pravděpodobně budete muset vyrazit do sousedního Německa, kde se jich každoročně několik Mercedesů CLS 63 AMG ve výborném stavu dostane na trh s cenovkou lehce pod 20 tisíc euro. Běžně se ovšem prodávají i za dvojnásobek.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Motor těchto mercedesů vyhrál hned dvě prestižní ocenění v letech 2009 a 2010:

  • Performance Engine of the Year
  • Best Engine Above 4 Liters

Jak už název druhé ceny napovídá, auto je poměrně nenasytné, motor i další důležité součástky jsou však patřičně kvalitní a při dobré údržbě vám tento Mercedes může sloužit ještě dalších dvacet let. Vzhledem k nízké cenovce a luxusnímu vzhledu jde určitě o zajímavou investici.

BMW M5 E60

BMW M5 E60 se před lety prodávalo zhruba za tři miliony korun, dnes vás podobně jako výše zmíněný mercedes vyjde zhruba šestkrát levněji. I v tomto případě je ovšem výhodnější vyrazit do Německa, na našem trhu jsou obvykle k dispozici modely v o poznání horším stavu. I když to na první pohled nevypadá BMW M5 E60 je se svým pětilitrovým desetiválcovým motorem pěkný dravec, což vám nejlépe dokáže při jízdě na kvalitních německých dálnicích.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Kromě výkonu 507 koní se může pochlubit skvělými jízdními vlastnostmi a maximální rychlostí více než 307 km/h, která je ale v některých modelech elektronicky omezena na nižší hodnotu. Ne že by vás to na českých dálnicích muselo trápit. Na těch mnohem více oceníte precizní konstrukci podvozku a prvotřídní tlumiče, které udělají i z jízdy po D1 příjemnou víkendovou projížďku. Kromě toho je BMW M5 E60 velmi pohodlné a s téměř pětimetrovou délkou i prostorné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články