Nejmenší SUV Audi SQ2 je rychlejší, než dražší a výkonnější modely automobilky

Nejspíše znáte tuto čtyř kroužkovou automobilku z Německa, při posledních testech se však ukázalo, že jejich SQ2 je rychlejší než S7.

Audi SQ2 v barvě Nardo Grey i Zdroj fotografie: Audi
                   

SQ2 je podle rozměrů nejmenší z jejich SUV, která jsou vyráběna sériově. Oproti tomu S7 je nejnovější verze osobního automobilu se sportovní úpravou, stejně tak, jako SQ2 je rychlejší a silnější obdobou původní Q2. Při výkonnostních testech v loňském roce však vyšlo najevo, že toto SUV dokáže na rovnice v rychlosti porazit S verzi modelu A7

Technické údaje SUV Audi SQ2

SQ2 se podařilo předehnat menší vůz především díky vybavenosti a úpravám na motoru, které oproti klasické Q verzi nabízí. Jeho dvoulitrový přeplňovaný motor dokáže vyvinout výkon 300 koní (tedy necelých 224 kW) při točivém momentu 400 Nm. I tento kousek je vybaven pohonem „quattro“, tedy originálním Audi pohonem na všechny čtyři kola.

iZdroj fotografie: Audi
Audi S7 mělo při vyšším výkonu zrychlení pomalejší o 0,3 vteřiny

Automatická převodovka vám šetří čas strávený řazením, a i díky tomu je tento model schopen dostat se „z nuly na sto“ za 4,8 vteřiny. Srovnávané Audi S7 to dokáže za 5,1 sekundy, a to i přes to, že jejich obdobný diesel motor dokáže vyvinout 349 koňských sil (přibližně 260 kW). Zatímco SQ2 dokáže svůj výkon využít okamžitě, u S série se projevuje až ve vyšších rychlostech.

Motor Audi SQ2 iZdroj fotografie: Audi
Motor Audi SQ2

Čím je model Audi SQ2 speciální?

Audi si na svých sportovních úpravách běžných vozů dává opravdu záležet, a to nejen po stránce technické. Řady S a SQ vypadají více agresivně a mají i poupravený design oproti řadám A, kterými se značí osobní vozy, anebo sérii Q, což je označení pro běžná SUV od této automobilky. Není však řeč pouze o exteriéru, ale také vnitřek vypadá jinak.

Audi SQ2 volant
iZdroj fotografie: Audi
Jednou ze specialit SQ2 je jeho sportovnější volant s více funkcemi.

Interiér vozidla tvoří kvalitnější materiály, které lépe odolávají poškození a oděrkům. Může se jednat o některé prvky vyrobené z karbonu, pevnější díly na obklady a palubovku nebo sedačky ušité z broušené kůže. Rozdíl lze spatřit také v technice, jelikož do řady SQ byly použity kvalitnější audio systémy nebo volant s větší nabídkou funkcí než klasické Q2.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou