Nejmenší SUV Audi SQ2 je rychlejší, než dražší a výkonnější modely automobilky - AutoŽivě

Nejmenší SUV Audi SQ2 je rychlejší, než dražší a výkonnější modely automobilky

Nejspíše znáte tuto čtyř kroužkovou automobilku z Německa, při posledních testech se však ukázalo, že jejich SQ2 je rychlejší než S7.
i Zdroj fotografie: Audi
                   

SQ2 je podle rozměrů nejmenší z jejich SUV, která jsou vyráběna sériově. Oproti tomu S7 je nejnovější verze osobního automobilu se sportovní úpravou, stejně tak, jako SQ2 je rychlejší a silnější obdobou původní Q2. Při výkonnostních testech v loňském roce však vyšlo najevo, že toto SUV dokáže na rovnice v rychlosti porazit S verzi modelu A7
Technické údaje SUV Audi SQ2

SQ2 se podařilo předehnat menší vůz především díky vybavenosti a úpravám na motoru, které oproti klasické Q verzi nabízí. Jeho dvoulitrový přeplňovaný motor dokáže vyvinout výkon 300 koní (tedy necelých 224 kW) při točivém momentu 400 Nm. I tento kousek je vybaven pohonem „quattro“, tedy originálním Audi pohonem na všechny čtyři kola.

iZdroj fotografie: Audi

Audi S7 mělo při vyšším výkonu zrychlení pomalejší o 0,3 vteřiny

Automatická převodovka vám šetří čas strávený řazením, a i díky tomu je tento model schopen dostat se „z nuly na sto“ za 4,8 vteřiny. Srovnávané Audi S7 to dokáže za 5,1 sekundy, a to i přes to, že jejich obdobný diesel motor dokáže vyvinout 349 koňských sil (přibližně 260 kW). Zatímco SQ2 dokáže svůj výkon využít okamžitě, u S série se projevuje až ve vyšších rychlostech.

Motor Audi SQ2
iZdroj fotografie: Audi
Motor Audi SQ2

Čím je model Audi SQ2 speciální?

Audi si na svých sportovních úpravách běžných vozů dává opravdu záležet, a to nejen po stránce technické. Řady S a SQ vypadají více agresivně a mají i poupravený design oproti řadám A, kterými se značí osobní vozy, anebo sérii Q, což je označení pro běžná SUV od této automobilky. Není však řeč pouze o exteriéru, ale také vnitřek vypadá jinak.

Audi SQ2 volant

iZdroj fotografie: Audi

Jednou ze specialit SQ2 je jeho sportovnější volant s více funkcemi.

Interiér vozidla tvoří kvalitnější materiály, které lépe odolávají poškození a oděrkům. Může se jednat o některé prvky vyrobené z karbonu, pevnější díly na obklady a palubovku nebo sedačky ušité z broušené kůže. Rozdíl lze spatřit také v technice, jelikož do řady SQ byly použity kvalitnější audio systémy nebo volant s větší nabídkou funkcí než klasické Q2.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 549 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě.cz
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok