Nejočekávanější modely aut pro rok 2020 stojí za čekání, podívejte se sami!

                   

Více než to vlastně. Pro tento modelový rok je již naplánováno několik potenciálních trháků. Ať už stojí za to čekat nebo je je rozhodnutí na vás. Nikdo vám opravdu nemůže poradit, abyste tak dlouho počkali na nový model. Ale to by nám stále nemělo zabránit uvažovat o pár kroků dopředu. Následující modely jsou právě to. Pravděpodobně nejvíce očekávané modely pro rok 2020 a okno do bližší budoucnosti automobilového průmyslu. Mějte na paměti, že někteří z nich mohou být přepracováni, zatímco jiní – i když jsou ohlášeni – by se mohli zcela vyřadit. To je cena předvídání budoucnosti. Nikdy to nevíte jistě.

Aston Martin DBX

Porsche Cayenne, Bentley Bentayga a nadcházející Lamborghini Urus a Rolls Royce Cullinan jsou dostatečným důkazem toho, že žádný automobilový výrobce, který je slavný, nemůže odolat nutkání se připojit k lukrativnímu motoristickému segmentu, který je určitě SUV a crossover segment. Aston Martin se také připojí k závodu. Je to jen otázka modelového roku. Vypadá to, že jejich koncepce DBX z roku 2015 v Ženvské Motor Show (výrobní model, který pravděpodobně udrží název) se musí stát jednou z nejpozoruhodnějších nabídek modelového roku 2020.

Není to jenom pověst Aston Martin, která v jejich sestavě uděluje přechod. Je to naprosté přežití i v těchto dnech. DBX bude pravděpodobně podpořen modifikovanou verzí adhezivní hliníkové platformy DB11. To znamená, že auto pravděpodobně bude stát asi 200.000 dolarů. Navíc je pravděpodobné, že bude poháněn jedním z V8 motorů Mercedes-Benz, ale silnější motory a elektrické možnosti by měly být dále dostupné v cyklu DBX. Konečně očekávejte čtyři dveře a více linek typu SUV.

Porsche EV

Tesla není jedinou společností s prostředky a know-how, jak vyrábět a prodávat kvalitní elektrické vozy. Němci se v tomto segmentu rychle stávají globálními vůdci a zdá se, že Porsche připravuje pro nás opravdový zážitek. Spekulace o Porsche EV nejsou nic jiného než pravda. Společnost se sídlem ve Stuttgartu intenzivně investuje do technologií, výrobních zařízení a znalostní pracovní síly pro budování elektrických vozidel.

První nákres budoucího modelu Porsche EV byl koncept mise E představený na automobilovém veletrhu v roce 2015 ve Frankfurtu. 600 koňských sil, 310 celých elektrických kilometrů a zrychlení z 0 na 100 km/h v rozsahu 3 sekundy byly jeho specifikace. To také znamená, že EV nebude sdílet příliš mnoho detailů s jiným současným vozidlem Porsche. Kromě jejich nadčasového designu, samozřejmě.

Toyota Supra

Ach, ikonická Supra. Jak nám chybí! Slíbili nám nový model založený na konceptu Toyota FT-HS, ale to bylo před 10 lety. Pak tam byl FT-1 od roku 2014, ale stále nic zajímavého… Jedna věc je však jistá. Toyota Supra se vrátí. A to by se mohlo stát v roce 2020. Ve skutečnosti Toyota již na voze pracuje ve spolupráci s BMW.

Nové nové modely Toyota Supra a BMW Z4 (pravděpodobně označované jako Z5) budou ve skutečnosti stejné vozy.  To, co tito dva nebudou sdílet, jsou však motory. To nemusí být pro Toyotu špatné řešení. Přestože jsou motory BMW velmi uznávány jako jedny z nejlepších. Pamatujete si také, že turbo Supra byla jednou poháněna 2JZ-GTE inline-six. Motor dokonalého zvuku a ještě lepší výkon a spolehlivost. Nová Supra však pravděpodobně bude mít V6 s turby namísto ikonického řadového šestiválce.

Ford Bronco

Ford Bronco není jen jedním z nejlepších vozů, které rok 2020 přinese, ani jeden z nejočekávanějších modelů. Je to jedno z nejvíce očekávaných vozidel desetiletí. A konečně přijde. Pomalu, ale jistě. Nový model Bronco bude vyvíjen firmou Ford Asia-Pacific Development Centre. Jinými slovy, bude vyvíjen v Austrálii, ale výroba bude plánována v závodě v Michiganu.

Nyní většina z nás má vlastní názor na směr, který by se měl nový Bronco vydat. To také znamená, že mnozí z nás skončí se zklamáním. Proč? Protože nový Bronco téměř jistě nebude vypadat jako starý. Místo toho bude pravděpodobně připomínat jeden nejmenovaný crossover. V každém případě bude sdílet novou platformu Ford Ranger, i když o něco málo kratší, a měla by přicházet s celou řadou možností EcoBoost pod kapotou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná