Jeden z nejlepších zlepšováků na léto, co existuje. Dost možná je i ve vašem autě, jen o něm nevíte

Ty nejlepší věci na světě bývají zadarmo, případně je dostanete jako dárek, ani o tom nevíte. Třeba jako tuhle neuvěřitelně osvěžující záležitost na léto. Více v našem článku, čtěte dále.

i Zdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček
                   

Že aktuální vedra se pomalu, ale jistě stanou realitou a naše léta se začnou více méně podobat třeba těm italským, je už skutečností. Spíše více, než méně. Důsledky pro naše auta a vozový park na našich silnicích je zřejmý: i tady se přiblížíme jihoevropským zvyklostem. Klimatizace bude samozřejmostí a vozy bez ní budou ubývat a ubývat. A jeden z nejpraktičtějších doplňků klimatizace pro horké dny, často skrytý zrakům svých majitelů, přinášíme právě v tomto článku.

Autor článku učinil také „objev“

A rovnou jedno kajícné doznání, tak ať to máme za sebou. V tomto případě budu totiž naprosto typickou ukázkou českého přísloví o kovářově kobyle, co chodí bosa. Neb se mi stalo totéž, o čem budu psát v následujících řádcích. A tím spíš budu raději, jestli někomu pomohou k podobnému „objevu“. To bylo tak. Nemohl jsem jednou najít nějaký dokument ve změti papírů a letáků ve schránce u mojí Octavie a všechno jsem tedy vztekle „vyházel“ na sedačku.

iZdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček

A stále jsem hledal v úplně prázdné schránce, jestli hledaný dokument třeba někam „nezapadnul“ (nezapadnul, samozřejmě, byl úplně někde jinde). Dokument jsem tedy neobjevil, zato jsem našel výstup klimatizace do schránky. O kterém jsem věděl, že existuje, ale vůbec mne nenapadlo, že bude i v mojí starší Octavii z druhé ruky. Básník by možná napsal cosi o tom, že od té doby už nic nebylo, jako dřív. A víte co? Měl by v podstatě pravdu.

Výrazně lepší než autolednice z OBI

Do schránky se od té doby před každu jízdou v horku stěhovaly plechovky energetických nápojů, místy i svačina, balíček hroznového vína, zkrátka cokoli, co bylo záhodno najít i za několik hodin chlazené. Lednička v autě z hobby marketu? S tím malým ventilátorem a mizivým účinkem? Nenechte se vysmát. Moje schránka v Octavii sice nemrazila, ale RedBull z ní byl opravdu „ledový“, stejně jako všechny další „nezbytnosti“ pro delší jízdu. Geniální. Miloval jsem ten vynález.

iZdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček

Jestli tedy netušíte, zda právě vaše auto má podobnou „vychytávku“ (v bazaru nebo při prodeji „z druhé ruky“ vám to většinou neřeknou), doporučuji se podívat do schránky a hledat většinou uzavíratelný výstup, často poblíž vnitřního osvětlení. Pokud jej objevíte a začnete využívat, dostane „kastlík“ náhle další rozměr a smysl. U mne se všechny desky a papíry přesunuly do bočních kapes a ze schránky se stal zásobník chlazených nápojů po cestě. Věřím, že na tom budete podobně. Chladnou hlavu za volantem a hodně šťastných kilometrů s ideální teplotou!

Jak využíváte ve svém voze klimatizovanou schránku?

Zdroj: Auto Week
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články