Jeden z nejlepších zlepšováků na léto, co existuje. Dost možná je i ve vašem autě, jen o něm nevíte

Ty nejlepší věci na světě bývají zadarmo, případně je dostanete jako dárek, ani o tom nevíte. Třeba jako tuhle neuvěřitelně osvěžující záležitost na léto. Více v našem článku, čtěte dále.

i Zdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček
                   

Že aktuální vedra se pomalu, ale jistě stanou realitou a naše léta se začnou více méně podobat třeba těm italským, je už skutečností. Spíše více, než méně. Důsledky pro naše auta a vozový park na našich silnicích je zřejmý: i tady se přiblížíme jihoevropským zvyklostem. Klimatizace bude samozřejmostí a vozy bez ní budou ubývat a ubývat. A jeden z nejpraktičtějších doplňků klimatizace pro horké dny, často skrytý zrakům svých majitelů, přinášíme právě v tomto článku.

Autor článku učinil také „objev“

A rovnou jedno kajícné doznání, tak ať to máme za sebou. V tomto případě budu totiž naprosto typickou ukázkou českého přísloví o kovářově kobyle, co chodí bosa. Neb se mi stalo totéž, o čem budu psát v následujících řádcích. A tím spíš budu raději, jestli někomu pomohou k podobnému „objevu“. To bylo tak. Nemohl jsem jednou najít nějaký dokument ve změti papírů a letáků ve schránce u mojí Octavie a všechno jsem tedy vztekle „vyházel“ na sedačku.

iZdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček

A stále jsem hledal v úplně prázdné schránce, jestli hledaný dokument třeba někam „nezapadnul“ (nezapadnul, samozřejmě, byl úplně někde jinde). Dokument jsem tedy neobjevil, zato jsem našel výstup klimatizace do schránky. O kterém jsem věděl, že existuje, ale vůbec mne nenapadlo, že bude i v mojí starší Octavii z druhé ruky. Básník by možná napsal cosi o tom, že od té doby už nic nebylo, jako dřív. A víte co? Měl by v podstatě pravdu.

Výrazně lepší než autolednice z OBI

Do schránky se od té doby před každu jízdou v horku stěhovaly plechovky energetických nápojů, místy i svačina, balíček hroznového vína, zkrátka cokoli, co bylo záhodno najít i za několik hodin chlazené. Lednička v autě z hobby marketu? S tím malým ventilátorem a mizivým účinkem? Nenechte se vysmát. Moje schránka v Octavii sice nemrazila, ale RedBull z ní byl opravdu „ledový“, stejně jako všechny další „nezbytnosti“ pro delší jízdu. Geniální. Miloval jsem ten vynález.

iZdroj fotografie: S vědomím Jiří Poláček

Jestli tedy netušíte, zda právě vaše auto má podobnou „vychytávku“ (v bazaru nebo při prodeji „z druhé ruky“ vám to většinou neřeknou), doporučuji se podívat do schránky a hledat většinou uzavíratelný výstup, často poblíž vnitřního osvětlení. Pokud jej objevíte a začnete využívat, dostane „kastlík“ náhle další rozměr a smysl. U mne se všechny desky a papíry přesunuly do bočních kapes a ze schránky se stal zásobník chlazených nápojů po cestě. Věřím, že na tom budete podobně. Chladnou hlavu za volantem a hodně šťastných kilometrů s ideální teplotou!

Jak využíváte ve svém voze klimatizovanou schránku?

Zdroj: Auto Week
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní
adbz.cz
adbz.cz
Zázvor je na podzim a v zimě k nezaplacení. Vypěstovat ho je hračka, navíc má až 3krát větší sílu než ten z obchodu