Němečtí odborníci sestavili žebříček nejméně spolehlivých aut se stářím 3 až 10 let

Skupina německých odborníků z autoklubu ADAC sestavili žebříček nejméně spolehlivých automobilů. Průzkum se týkal vozidel se stářím 3 až 10 let a zahrnoval 25 značek.

i Zdroj fotografie: KIA
                   

Většina řidičů si po koupi nového automobilu přímo z výroby myslí, že mají spolehlivé auto, které jim bez problému vydrží alespoň 10 let. Přestože tomu tak ve většině případů může být, najdou se i vybrané modely, které opakovaně vyžadují servis mnohem dříve. Specialisté z německého autoklubu ADAC proto sestavili žebříček vozidel se stářím od 3 do 10 let, které jsou nejproblémovější. Průzkumu se zúčastnilo 25 různých automobilových značek.

Na vrchol se dostala korejská značka Kia

Jako první problémový automobil se ukázal model Ceed od korejské značky Kia. Podle průzkumu se během prvních tří let provozu neobjevují téměř žádné problémy, ale pak nastává problém. Její řidiči si po tomto čase začínají stěžovat na problémy se startérem, palivovým čerpadlem, elektrickým připojením a v neposlední řadě má tento model také často potíže se zapalovacími svíčkami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Korejské vozy se v žebříčku objevily víckrát

Druhou pozici v negativním žebříčku obsadil jihokorejský automobil Hyundai i20. U tohoto vozidla museli majitelé nejčastěji řešit problémy se zámky dveří, startérem a zapalovacím systémem. Hyundai i20 tak vyškolil celou řadu lidí, že právě on není nejlepší městský automobil, jak někteří tvrdí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí místo bere Kia Sportage

Nejhorší trojku uzavírá taktéž korejské vozidlo, tentokrát se však jedná o model Kia Sportage. Mezi nejznámější problémy majitelů těchto automobilů patří poruchy pohonu všech kol, problémy s řazením u manuální převodovky nebo poruchy mezilehlé hřídele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Riziko představují i jiné modely

Mezi další problémové automobily zařadili němečtí odborníci také Smart Forfour, Opel Insignia, Ford S-Max a Renault Kangoo. Přestože může být pořizovací cena těchto nových automobilů velmi příznivá, hrozí riziko brzkých problémů. Máte podobné zkušenosti s těmito modely?

Zdroj: ADAC

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva