Nejrychlejší policejní auta světa? U nás toto nehrozí!

                   

V okolí Brna se již delší dobu pohybuje nejrychlejší elektromobil od BMW – i8, který jak určitě všichni víte, stihli pánove z uniformovaných řad zničit za úctihodných pár hodin v provozu. Společně se podíváme na auta, která v našich policejních řadách jistě neuvidíme. Rozbít totiž například auto jakým je Lamborginhi Huracan by nejspíše poslalo řidiče rovnou hlídat semafor nebo přechod před základní školu.

Nissan GT-R

Tak například v Japonsku lze potkat „obyčejný“ Nissan GT-R. Proč obyčejný? Veškeré úpravy které byly provedeny, aby mohl nahánět zloduchy v ulicích Tochigi jsou vidět na fotografii. Policejní maják, polepy a lehce upravený vzhled je vším, co se na autě změnilo. Žádná úprava výkonu ani nic podobného, 485 koní pod kapotou tohoto samce je dostačujících. Auto policistům daroval místní zbohatlík.

Bugatti Veyron

Asi nikdo se nemůže divit tomu, že ve Spojených arabských emirátech se můžou ochránci zákona prohánět v něčem takovém jako je Bugatti Veyron. Auto které stojí v přepočtu více jak 30 milionů korun se zde objevilo již v roce 2014. Pro zemi jakou SAE je, jsou to nejspíše jen drobné. Kde teče ropa, tečou i peníze.

Lamborginhi Huracan

V roce 2017 obdržela policie v italské Bologni dárek. Dárek, který se dokáže řítit rychlostí přes 300 km/h a tím dostat do kolen většinu místních kriminálníků, hlavně těch, kteří se budou pokoušet ujet. Pokud při pohledu do zrcátka spatříte něco takového, asi opravdu nemá cenu  něco vymýšlet, jediné doporučení se nabízí zůstat stát na místě. V Itálii ovšem není sám, v Římě se už delší dobou objevuje další Huracan, který slouží ke stejným účelům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články