Nejrychlejší super auta na světě

Podívejte se na nejrychlejší super auta na světě. Kritériem je samozřejmě maximální rychlost, které může dané auto dosáhnout. Představíme vám nejrychlejší auta na světě na základě deklarované nebo naměřené maximální rychlosti. Ze seznamu jsme vyloučili koncepční vozy a vozy vyráběné na objednávku.

                   

Bugatti Chiron Super Sport 300+: 490 km/h

Na https://www.scmagazine.cz/blog se seznamte s nejrychlejšími vozy světa jako je například Bugatti Chiron Super Sport 300+, které bylo v roce 2019 nejrychlejším vozem na světě. Vůz koncernu VAG jako jediný na světě dokázal překročit rychlostní limit 300 mil za hodinu (odtud jeho název). Test byl proveden v srpnu 2019 na německém okruhu Volkswagen Ehra-Lessien. Konečná rychlost byla 490,48 km/h.

Bugatti řídil závodní jezdec Andy Wallace. Představte si, že by při této rychlosti zvládl za jednu sekundu 137 metrů stopy. Bugatti je v současné době značka rychlostních rekordů, ačkoliv se to brzy může změnit. Ředitel Bugatti uvedl ve svém prohlášení, že cíle bylo dosaženo – jako první na světě prolomili magickou hranici 300 km/h. Dodal také, že v budoucnu se zaměří na jiné oblasti, než je vytváření nových rychlostních rekordů. Chiron Super Sport 300+ byl vyroben pouze v 30 exemplářích. Pod kapotou tohoto monstra sedí úžasná W16 s objemem 8 litrů a výkonem 1600 koní.

Hennessey Venom F5: 484,4 km/h

Hennessey Performance Engineering je společnost z amerického státu Texas. Venom F5 podle prohlášení výrobce dosahuje nejvyšší rychlosti 484,4 km/h. Vůz váží pouze 1338 kg, což je o téměř 640 kg méně než u modelu Chiron. Motor vozu působí ohromným dojmem – dvojitě nabitý motor V8 s objemem 7,4 litru a 1600 hp umožňuje Hennessey zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy! Toto je druhé nejrychlejší auto na světě, ale brzy může sesadit Chiron z prvního místa. Texasané plánují do Venomu přidat dalších 217 koní, díky čemuž bude mít maximální rychlost přes 500 km/h.

SSC Tuatara: 484,8 km/h

SSC – už jste slyšeli o takové společnosti? Toto je ShelbySuperCars – americká značka superaut, dříve známá jako Ultimate Aero. Její nejnovější výtvor je Tuatara. Může se zdát, že 1350 koní není moc ve srovnání s 1600 hp u Chironu a Venomu. Po přepnutí na palivo E85 však motor dosahuje neuvěřitelných 1750 koní. Ultralehké tělo z uhlíkových vláken váží pouze 1250 kilogramů. Tuatara má také fantastickou aerodynamiku. Výrobce do tohoto auta nezabudoval boční zrcátka. V širokých sloupcích instaloval displeje zobrazující obraz z kamer.

Koenigsegg Agera RS: 447 km/h

Pokud vás zajímají pouze zdokumentované záznamy, pak je Koenigsegg Agera RS nejrychlejším vozem na světě. Maximální rychlost 447 km/h, které vůz dosáhl, byla oficiálně potvrzena v roce 2017 v Guinnessově knize rekordů. Pro zařazení do Guinnessovy knihy však musí být splněna řada požadavků. Měření rychlosti je také přísnější. Měří se průměrná maximální rychlost, kterou si auto udrží několik sekund. Zkouška se poté opakuje, takže auto jede v opačném směru. Vůz musí být vyráběn sériově, což znamená určitý počet prodaných kusů na určité úrovni.

Všechny tyto požadavky splnil Koenigsegg Agera RS, čímž získal titul nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu na světě v Guinnessově knize. Měření proběhlo na silnici uzavřené pro tuto příležitost poblíž Las Vegas. Byla změřena průměrná maximální rychlost v obou směrech a výsledek byl 447 km/h. Při zpětném měření dosáhla Agera RS rychlosti 458,6 km/h.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články