Nejspolehlivější auta 90. let. Která to byla? Stále je můžete sehnat a skvěle poslouží

                   

Toyota 4Runner

Začátek našeho seznamu nejlepších vozů z 90. let je off-road od obří japonské automobilky Toyota. Ano, Toyota 4Runner dokázala přilákat spoustu zákazníků díky svým schopnostem jet na jakékoliv silnici. To, co se dělalo 4Runner spolehlivým, byla jeho konstrukce s nosným rámem, kterou v té době konkurenti neměli. Hospodárný motor a dobrá ovladatelnost také přispívala k tomu, že se tento offroad šířil v mnoha zemích světa.

BMW E49 M5

Řada M je od svého uvedení významným pojmem v automobilovém průmyslu. Jedním takovým vozem ze série je BMW E49 M5, který je také jedním z nejlepších vozů 90. let. Poháněný motorem S62 V8 zadělal svým konkurentům z hlediska výkonu a spolehlivosti na pořádné vrásky. S maximální rychlostí 299 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy se stal jedním z nejslavnějších vozů stáje BMW.

Toyota Camry

Existují některé automobily, které nemohou být nahrazeny kvůli jejich obrovské fanouškovské základně a jeden takový vůz je Toyota Camry, která je nejen nejspolehlivějším autem 90. let, ale je to také jeden z nejlepších vozů této dekády. 8. generace tohoto skvělého vozu se stále skvěle prodává v USA. Spolehlivý motor, komfort a pokročilé funkce tak drží Camry na vedoucí pozici v segmentu.

Honda Accord

Klíčový konkurent Toyoty Camry, Honda Accord, je dalším zástupcem nejspolehlivějších vozů 90. let na našem seznamu. Bezpečná, spolehlivá a skvělá volba pro každodenní ježdění udělala z Accordu prodejní trhák společnosti Honda. Vůz v průběhu let rostl až do dnešních rozměrů a stal se nenahraditelným modelem japonské automobilky.

Saab 900 NG

Saab 900 NG může být považován za jeden z nejlepších vozů z 90. let díky impozantnímu vhledu a skvělé ovladatelnosti. Byl nabízen ve dvou karosářských variantách, a se 3, nebo 5 dveřmi. S modelem Turbo SE se objevila také speciální automatická převodovka, která přinesla velmi hladké a bezproblémové řazení.

Lexus LS400

Motoristé, kteří měli peníze a důvěru v Toyotu, většinou nakonec přesedlali na luxusní divizi tohoto výrobce – Lexus. Automobil, který byl ve stáji Toyota konkurentem například Mercedesu třídy S, byl Lexus LS400. Ačkoli nebyl nejprodávanějším vozem v segmentu, rozhodně to byl ten nejlepší, protože nabídl dostatek pohodlí, spolehlivosti a silný motor, který z něj činil jeden z nejlepších vozů 90. let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články