Největší chyby při nákupu ojetiny. Minimálně jednu už někdy udělal každý

                   

Jak se nenechat napálit při nákupu ojetiny? Důležité je vyvarovat se několika hlavních chyb. My jste se společně podívali na ty hlavní a zde je výčet pětice věcí, na které je dobré dát si pozor. A to jak ve chvíli, kdy pro své auto míříte do bazaru, tak i ve chvíli, kdy kupujete na soukromý inzerát.

Nízká cena

Zaujala vás i prodávaného vozu jeho celkově nízká cena? Pokud ano, dejte si pozor, zda to není nějaký chyták. Zda takové auto v bazaru vůbec existuje a zda je v dobrém technickém stavu. Jinak prodejce nemá sebemenší důvod jít pod cenu. Proto raději buďte na pozoru a nenechte se nachytat. Podezřele levná auta raději obejděte obloukem.

Nedostatečná kontrola

Nenechte se unést tím dobrým. Zaměřte se na vše, i na to špatné. Každé auto byste měli před koupí důkladně zkontrolovat. Prověřte karoserii, vnitřní a vnější opotřebení, podívejte se pod kapotu, na podvozek a auto projeďte. A toto všechno udělejte co nejdůkladněji. Může se vymstít, když uděláte chybu a na něco zapomenete.

Koupě auta od přátel

Zdá se to jako skvělá možnost, ale realita je zcela opačná. Koupě vozu od přátel je velkou chybou. Zvláště, pokud se s vozem v budoucnu cokoliv stane. Případné reklamace se přece jenom lépe řeší s někým cizím než s tím, ke komu máte blízko. Buďte si jisti, že tato transakce dříve nebo později vaše kamarádství prostě poznamená.

Hledání podle ceny

Je velkou chybou stanovit si cenový limit a hledat nejnovější auto s nejmenším nájezdem. Takto to nefunguje a jde o velkou chybu. Je třeba si stanovit, jaké auto potřebujete a k čemu ho potřebujete. Potom se omezte na několik značek, vyfiltrujte modely a až zde můžete začít porovnávat jejich parametry a ceny. Vždy je třeba mít konkrétní představu.

Neseznámení-se s recenzemi

I když jsou některé značky a jejich vozy považovány za to nejlepší na trhu, nemusí to nutně být stoprocentní pravda. Jsou například motorizace, které se nepovedly, jsou různé generace s řadou problémů, ale dokonce i karosářské verze, kdy některá je horší a jiná lepší. Proto je dobré pročíst si recenze i doporučení zkušenějších. Budete přesně vědět, po čem sáhnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články