Jak se nenechat napálit při nákupu ojetiny? Důležité je vyvarovat se několika hlavních chyb. My jste se společně podívali na ty hlavní a zde je výčet pětice věcí, na které je dobré dát si pozor. A to jak ve chvíli, kdy pro své auto míříte do bazaru, tak i ve chvíli, kdy kupujete na soukromý inzerát.

Nízká cena

Zaujala vás i prodávaného vozu jeho celkově nízká cena? Pokud ano, dejte si pozor, zda to není nějaký chyták. Zda takové auto v bazaru vůbec existuje a zda je v dobrém technickém stavu. Jinak prodejce nemá sebemenší důvod jít pod cenu. Proto raději buďte na pozoru a nenechte se nachytat. Podezřele levná auta raději obejděte obloukem.

Nedostatečná kontrola

Nenechte se unést tím dobrým. Zaměřte se na vše, i na to špatné. Každé auto byste měli před koupí důkladně zkontrolovat. Prověřte karoserii, vnitřní a vnější opotřebení, podívejte se pod kapotu, na podvozek a auto projeďte. A toto všechno udělejte co nejdůkladněji. Může se vymstít, když uděláte chybu a na něco zapomenete.

Koupě auta od přátel

Zdá se to jako skvělá možnost, ale realita je zcela opačná. Koupě vozu od přátel je velkou chybou. Zvláště, pokud se s vozem v budoucnu cokoliv stane. Případné reklamace se přece jenom lépe řeší s někým cizím než s tím, ke komu máte blízko. Buďte si jisti, že tato transakce dříve nebo později vaše kamarádství prostě poznamená.

Hledání podle ceny
Je velkou chybou stanovit si cenový limit a hledat nejnovější auto s nejmenším nájezdem. Takto to nefunguje a jde o velkou chybu. Je třeba si stanovit, jaké auto potřebujete a k čemu ho potřebujete. Potom se omezte na několik značek, vyfiltrujte modely a až zde můžete začít porovnávat jejich parametry a ceny. Vždy je třeba mít konkrétní představu.

Neseznámení-se s recenzemi

I když jsou některé značky a jejich vozy považovány za to nejlepší na trhu, nemusí to nutně být stoprocentní pravda. Jsou například motorizace, které se nepovedly, jsou různé generace s řadou problémů, ale dokonce i karosářské verze, kdy některá je horší a jiná lepší. Proto je dobré pročíst si recenze i doporučení zkušenějších. Budete přesně vědět, po čem sáhnout.