Největší osobní auta: Některá dosahují velikosti nákladních vozidel

                   

Velikost auta je něco, co při výběru nového nebo ojetého modelu také rozhoduje. Větší velikost se jeví jako praktická ať jde o komfort cestujících, nebo přepravu nákladu. Ta menší se zase hodí do měst, ať už do úzkých uliček, tak tam, kde je nedostatek parkovacích míst. Druhou skupinu ale dnes necháme být a zaměříme se na tu první. Na vozy, které svou velikostí opravdu předčí různá očekávání.

Bugatti Type 41

Na první pohled nádherný veterán, který byl představen roku 1926 a následně prošel několika modernizacemi. Nutno říci, že jde o výjimečnou limitovanou edici, která se počítá na jednotky kusů. Když se na auto podíváte, je jasné že vás ohromí svou délkou, která je 6,2 metrů. A vzhled vozu vypadá naprosto dokonale. Navíc pod kapotou najdete motor s výkonem 300 koní.

i

Bucciali TAV

Další z kategorie současných veteránů. I tento vůz ukazuje svůj charakteristický design. Představen byl v roce 1932 a kromě své délky zaujal také motorem. Použita byla motorizace V12 s objemem 4,9 litru. Objevily se však i verze s vylepšenou motorizací s objemem 7,2 litru a výkonem 230 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Dunkel Industries Luxury

Tohle auto se hodí ve chvíli, kdy potřebujete převézt doslova cokoliv. To proto, že opravdu naložíte téměř vše, a klidně můžete vyrazit i do náročnějšího terénu. Když se podíváme na parametry tohoto vozu, tak je 9,71 metrů dlouhý a jeho výška činí 3,6 metrů. Ohromí i to, co je pod kapotou. K dispozici je ve dvou variantách, a to s motory o výkonu 5,9 litrů, nebo s výkonem 7,2 litru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alton F650

Auto, se kterým si užijete pohodlí a komfort prostorného interiéru. Sice designově možná nevypadá úplně dokonale, ale svou velikostí vše vynahradí. Jakmile sešlápnete plyn, zaujme vás motorizace o objemu 7,2 litrů, která nabízí velmi slušný výkon, který činí 230 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Silverado Medium Duty

Poslední zástupce velkých vozidel. Silverado Medium Duty byl poprvé představen v roce 2018 a může být dobrou volbou pro toho, komu klasické americké pick-upy přijdou stále celkem malé. Nejenom, že zaujme svou velikostí a praktičností. Opomenout nelze ani to, co má pod kapotou. Turbodiesel V8 o objemu 6,6 litru a výkonu 350 koní je zárukou toho, že po usednutí a sešlápnutí plynu nebudete zklamáni. Ani s plně naloženým vozem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články