Nejvýkonnější Volvo je na prodej. Tato úprava má přes 3 000 koní

                   

Vozy Volvo jsou dlouhodobě vyhlášené svou spolehlivostí. Proto není nic výjimečného, pokud na inzertních serverech najdete model z roku 1992. Tento, který se však objevil na zahraničním aukčním serveru je přece jenom trochu jiný.  A to hlavně tím, že prošel poměrně výraznou úpravou, která se podepsala hlavně na jeho výkonu. Tím toto Volvo strčí do kapsy i řadu supersportů.

Unikátní výkon přes 3 000 koní

Je jasné, že s klasickým původním motorem by něco takového nebylo možné. Lidé z Dart Racing, kteří za úpravou stáli použili osmiválcový vidlicový motor Chevrolet, který se dokáže chlubit tím, že ve svém sériovém provedení dokáže nabídnout celkem ohromujících 950 koní. A co ten zbytek? Ten už je jenom dílem úprav a ladění tohoto motoru. Díky tomu se dosáhlo čísla 3 000 koní, které už dělají z tohoto stařičkého Volva poměrně velkou bestii. Ostatně že toto Volvo nemá svůj koncepční motor z výroby je celkem jasně patrné už na první pohled, jelikož výřez v kapotě jasně potvrzuje, že je pod ní něco zcela unikátního.

Nejde o jediný díl, který byl použitý z jiného vozidla. Také nelze zapomenout na převodovku, která byla využita z vozu Hummer H1. A to přímo z vojenské verze. Jedná se o automatickou převodovku. Výkon motoru je následně směřován výhradně jenom na zadní nápravu.

Auto může do provozu

Podle jeho tvůrců a podle slov v inzerátu se toto Volvo rozhodně nemusí stát pouze součástí zajímavých automobilových sbírek. I přes provedené úpravy jde o homologované auto, které je legálně registrováno a také je uvedeno do provozu. Nový zájemce tak s vozem může na běžné silnice ukázat, co takové Volvo z roku 1992 dokáže. Jelikož má v podstatě dvojnásobně větší výkon než supersport Bugatti Chiron, tak to bude radost pohledět. A cena auta? Podle informací z aukčního serveru 60 000 amerických dolarů. V přepočtu asi 1,4 milionů korun. To není zase až tak moc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články