Nelegální závodníci si to rozdali na veřejné silnici. Nissan 370Z skončil v plamenech

Nezodpovědné automobilové souboje ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Argument, že se konají většinou v nočních hodinách, kdy jsou silnice průjezdnější, neobstojí.

i Zdroj fotografie: Nissan
                   

Nelegální souboje superrychlých nadupaných vozů nejsou neznámé ani v tuzemsku. Takový závod zažilo i centrum Prahy nebo Hradce Králové. Řítit se několika set kilometrovou rychlostí je extrémně nebezpečné, a to nejen když dojde k nehodě. Při takové rychlosti se třeba z běžného kamínku na silnici stane smrtící projektil, který prorazí pneumatiku i disk. Riskantní jízdy navíc ohrožují další účastníky silničního provozu.

 Hodně divoký elektromobil

Řidiči vytuněných bouráků při podobných závodech porušují pravidla a dovolují si nezodpovědné souboje na zakázaných místech. Tak tomu bylo při jízdě, kterou zaznamenala kamera. Závod na veřejné silnici skončil požárem auta. Než se však budeme věnovat podrobnostem samotné akce, stojí za zmínku i to, jaké vozy se jí zúčastnily.

Tesla Model S Plaid je vlk v rouše beránčím. Americký elektrický sedan z dílny miliardáře Elona Muska je pekelně rychlý. Vždyť z nuly na 100 km/h zrychlí za pouhé dvě sekundy. I ty nejvybroušenější sportovní vozy se spalovacími pohonnými jednotkami by se jen stěží snažily udržet s elektromobilem takové tempo. Přesto o takové souboje není na silnicích nouze.

Náhle došlo k závadě

Jedním z odvážlivců, kteří se rozhodli konkurovat elektromobilu od Tesly, byl řidič japonského automobilu. Nešlo však o běžný sériový model. K vyladění nadupaného Nissana 370Z jeho majitel použil výkonné turbo, které výkon 244 kW vytáhlo až na 515 kW. Vzhledem k tomu, že se startovalo z rychlosti kolem 100 km/h, mělo japonské kupé proti americkému elektromobilu jen pramalé šance.

Když superrychlé vozy svištěly silnicí, ukázaly se jejich slabiny v plné kráse. Japonské auto ani s nadupaným turbem, se nevyrovnalo výkonu 735 kW Tesly. Navíc začal Nissan 370Z vydávat nepříjemný zvuk signalizující nějakou mechanickou závadu. Nakonec japonský automobil dokonce vzplál a začal hořet, což zachytila kamera v druhém voze.

Jaký vůz byste k podobnému závodu zvolili?

Zdroj: CarsCoops

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa
Události247.cz
Události247.cz
Důchod nebude pobírat každý: Stát řekl, jaké práce se do penze nepočítají. Řada lidí bude muset živořit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
adbz.cz
adbz.cz
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí