Němci vytvořili jedinečný obytňák, ve kterém zaparkujete sporťák

                   

Rok po veletrhu obytných vozů v Düsseldorfu, kde byla předvedena čtvrtá generace ultramoderní modelové řady Perfect (v čele s modelem Perfect 1000), založená na náklaďáku Mercedes Actros, šla německá společnost Variomobil ještě dále. Představila svou novou vlajkovou loď, která je ještě větší, dražší a luxusnější než všechno, co firma doposud nabízela. Nový obytný vůz se jmenuje Variomobil Perfect 1200.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

S vlastní garáží

Tento obytný vůz je ve skutečnosti mobilní dům, do kterého se snadno vejde čtyřčlenná rodina. V základní výbavě vyjde na necelých 900 tisíc euro, tedy zhruba 25 milionů korun. K domu ale dostanete také parkovací místo pro menší osobní auto – věřte nebo ne, karavan má vestavěnou garáž o velikosti XXL, do které se vejde například sportovní vůz velikosti Mercedes-AMG GT nebo Porsche 911. Výška garáže je 1,9 metru, a tak se nemusíte bát zaparkovat do ní ani vyšší modely.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pohodlí především

Tento úžasný a propracovaný obytný vůz má tři výsuvné části, které výrazně zvětší obytnou plochu, když je auto zaparkováno. Vnitřní uspořádání je variabilní, jak ostatně naznačuje i název výrobce. Variomobil nabízí několik desítek modulů, karavan tak může být uzpůsoben pro rodinu s jedním či dvěma dětmi, pro bezdětný pár, nebo dokonce jako mobilní kancelář. Jednotlivé moduly se pochopitelně liší cenou, za karavan s maximální výbavou zaplatíte v přepočtu zhruba 40 milionů korun.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ekologický a autonomní

Karavan je koncipován tak, aby byl pokud možno maximálně nezávislý na okolí. Všechny modely tak mají solární panely pro dobíjení elektřiny, které nabíjí nejprve hlavní a následně záložní generátor. U karavanu v této cenové relaci nepřekvapí úsporná klimatizace, centrální multimediální systém, vestavěnou Wi-Fi se 4G přijímačem a Apple TV. Zabudované spotřebiče, jako jsou pračka, myčka nádobí či sušička, jsou maximálně úsporné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub