Němci zkoumali, které vozy jsou nejspolehlivější. Vyhrály místní značky

                   

Spolehlivost vozidel je velmi diskutované téma. Ať už kupujeme auto nové, nebo kupujeme ojetinu, zcela logicky chceme, aby nám takové auto vydrželo co možná nejdéle. Jak to zajistit? Nejenom správnou péčí, ale i tím, že koupíme to správné auto. O jaké se jedná? To je poměrně zapeklitá otázka.

Naštěstí tu jsou data od odborníků, konkrétně z německého institutu TÜV. Ten se zaměřuje na řadu testů a zkoumání, která se týkají nejenom aut. Nás ale právě automobily zajímají nejvíce a tak zůstaneme v tomto segmentu. Samotné hodnocení vozů bylo v případě celkem jednoduché. TÜV se zaměřil na více než 200 typů aut a zkoumal, jak často musí za poslední 2 – 3 roky do servisu. A to se stalo ukazatelem spolehlivosti.

Dominují německé značky

A jaké vozy jsou ty nejspolehlivější? Dominuje řada německých značek. Ne snad proto, že by měly u TÜV protekci, ale jednoduše proto, že se zde ukazuje ona typická německá spolehlivost. Tím nejspolehlivějším vozem podle odborníků z Německa je Mercedes – Benz GLC. Drobným problémem může být to, že ne každý si ho může dovolit. Podle studie pouze v 2,17 procentech případů potřebovali majitelé návštěvu servisu. A to je velmi dobré hodnocení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pokud se podíváme na výčet dalších dobře hodnocených vozidel, nelze zapomínat ani na další vozy stejné značky. Dobře hodnocen v měřítkách spolehlivost byl Mercedes třídy A, B, stejně jako C. Dále je to také Porsche 911, nebo Porsche Cayenne. Opomenout nelze ani Opel Mokka. A aby to nebylo jenom o Němcích, nezapomeňme také na vozy Suzuki Vitara, nebo známé spolehlivé Japonce. Zde zaujme hned trojice auto, a to Toyota Verso, Toyota RAV4 a také Toyota Yaris.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Známe i data u opačného konce žebříčku

Je jasné, že při hodnocení se objevily i ty vozy, které na tom se svou kvalitou nebyly úplně nejlépe. Oproti těm zmíněným jsou tedy na zcela opačném konci žebříčku. A o jaké vozy se jedná? Je to třeba Ford Ka, nebo Fiat Panda, či také svou nepříliš dobrou kvalitou vyhlášený Fiat 500. Zajímavostí je i to, že tato trojice má společný jmenovatel, a tím je to, že se jedná o menší vozy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články