Němci zveřejnili seznam nejspolehlivějších tříletých kompaktních vozidel

                   

Koupit si takzvané zánovní auto má řadu výhod. Je téměř jako nové, je podstatně levnější než nové a také je stále kvalitní a spolehlivé. A to se potvrzuje v případě, že sáhnete po těch nejlepší. Jaké to jsou? Seznam pěti nejspolehlivějších kompaktních ojetin stáří tří let zveřejnila organizace Technischer Überwachungs-Verein, lépe známá pod zkratkou TÜV. Toto jsou ony.

Audi A3

Podle statistiky jsou jenom 4,3 procenta majitelů, kteří museli v souvislosti s vozem Audi A3 v prvních třech letech jeho provozu kontaktovat servis kvůli závadě. Navíc se mnohdy jednalo o problém s brzdovými kotouči, což není až tak nic závažného.

Volvo V40

Vozy této značky jsou dlouhodobě spolehlivé a statistiky TÜV to jenom potvrzují. Model Volvo V40 svou kvalitu jasně potvrzuje i tím, že jenom 4,3 procenta majitelů bylo nuceno v prvních třech letech provozu auta kontaktovat servis.

Opel Astra

I německé vozy jsou dlouhodobě označovány jako volba, která je kvalitní a spolehlivá. Jako dobrý příklad poslouží Opel Astra. Pokud se tento vůz dostaví po třech letech na prohlídku, tak celých 94 procent těchto modelů projde bez jakýchkoliv, byť sebemenších připomínek.

VW Beetle

Kompaktní vozy mohou být i stylové. Tento VW Beetle to jenom potvrzuje. Pokud přemýšlíte o koupi, tak data organizace Technischer Überwachungs-Verein ukazují, že nejde o nijak špatnou volbu. Jenom 5,9 procent vozů mělo v prvních třech letech provozu určité problémy, které vyžadovaly návštěvu servisu. Jinak majitelé jezdili zcela bez problémů.

Mercedes-Benz třídy A

Jsou značky, které považujeme za prémiové, u kterých se tak nějak očekává, že s vozem nebude absolutně nic jak první měsíce, tak první roky. Příkladem tohoto vozu je i Mercedes-Benz třídy A. Pokud jde o závady v prvních třech letech, kvůli kterým je nutné jet do servisu, tak jsou minimální. Po první prohlídce totiž zcela bez jakýchkoliv připomínek projde 96 procent těchto modelů. Jenom 4 procenta tak mají problémy. A mnohdy jde jenom o banality.

Zdroj: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články