Němci zveřejnili vozy, které je lepší raději nekupovat

                   

I když auto považujeme spíše za spotřební zboží, ne za dlouhodobou investici, logicky chceme, aby nám vydrželo co nejdéle. Aby nám dlouho sloužilo, aby se mu vyhýbaly závady a abychom ho i po čase mohli prodat za rozumné peníze. To, jakou má auto životnost, samozřejmě ovlivníme tím, jak se o něho staráme. Stejně tak to ale můžeme ovlivnit i tím, jaký konkrétní model si koupíme.

Není dobré dát na názory různých „expertů“ z diskusí, nebo na naše domněnky. Je lepší mít vše podloženo fakty. Patrně není lepšího zdroje informací, než německý institut TÜV. Právě ten přišel se zajímavým žebříčkem vozidel ve stáří dvou až tří let, které je lepší nekupovat. Není v tomto seznamu to, které máte vyhlédnuté?

Malé vozy

Je jasné, že na delší pravidelné cesty nebudou to pravé. Když ale máte v plánu popojíždění po městě, jsou malé vozy skvělou volbou. Tedy pokud nekoupíte některé z těchto tří, které německý institut TÜV vyhodnotil jako špatnou volbu. Patří se známý Ford Ka, ale také dvě italské značky, konkrétně potom Fiat Panda a dále Fiat 500, který jak je vidět, zaujme svým designem, ale ničím jiným už ne.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Subkompaktní vozy

Jestliže se rozhodnete držet v tomto segmentu, má pro vás německý institut TÜV jasný vzkaz. Je dobré se vyhnout těmto třem vozům. Prvním je Dacia Sandero. Na obranu však musíme říci, že od této značky mnoho lidí nic extra nečeká, což je dáno i cenou. Dále je tu také Nissan Micra a třetím vozem je opět Fiat, tentokrát model Punto. Ani ten není doporučen jako dobrá volba.

Kompaktní vozy

Poměrně oblíbená kategorie, kde máte jako případní kupující celkem rozmanitý výběr. Díky tomu máte možnost vyhnout se těm, které byly podle německého institutu vyhodnoceny jako špatné. Že se zde nachází Dacia Logan opět, až tak moc lidí nepřekvapí. Další dva modely budou jistě „vodou na mlýn“ odpůrcům korejských automobilek, jelikož podle statistik se jedné jak o model Kia Ceed, tak i o model Hyundai i30. Oba dva jsou u nás přitom celkem oblíbenými vozy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vozy střední třídy

I tady je celkem rozmanitý výběr a tak pokud zjistíte, že je vámi vybrané auto v nejhorších ze seznamu podle TÜV, nemusíte zoufat, jelikož alternativ v této kategorii najdete více než dost. My se však podíváme na ty, kterým Němci radí se raději vyhnout. Jedná se o model Ford Mondeo, dále se jedná o model Mazda 6 a třetím je Volkswagen Passat. Pro mnohé jde jistě o velké překvapení, a to jak z toho, že VW Passat je v našich končinách velmi populárním autem, tak i proto, že Mazda 6 byla v minulosti zvolena autem roku. Jak je vidět, ne vše, o čem si myslíme, že je dobré, je i tak hodnoceno nezávislým institutem.

Crossovery

Poslední roky velmi populární segment a tak se dá očekávat, že se v něm budete po vhodném autě poohlížet i vy. Jestliže tomu tak skutečně bude, je dobré vědět, co institut TÜV označil za ne příliš povedené volby. U této trojice opět mnoho lidí podotkne, že se jedná o oblíbené a u některých i osvědčené modely. Němci na to mají jiný názor a tak do kategorie nejméně povedených crossoverů, pokud jde o problémovost, řadí vozy Dacia Duster, Hyundai Tucson a tím třetím je Suzuki Jimny.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vozy MPV

Poslední kategorie může být určena jak početnějším rodinám, které hledají prostorný vůz s dostatkem místa, tak i  třeba živnostníkům a řemeslníkům, kteří potřebují auto určené na převoz zboží, materiálu, nářadí a čehokoliv dalšího. Aby jak první, tak druhé kategorii vybraný vůz sloužil jak má, jen třeba sáhnout i po správné značce. Která by to být neměla, to se nyní celkem snadno dozvíte. Německý institut nijak dobře nehodnotí modely Citroën Berlingo, Ford Galaxy, nebo VW Sharan.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články