Německé značky vyžadují nejmenší servis. Toto jsou ty nejspolehlivější

                   

Spolehlivost vozu je něco, co málokdy poznáme v době koupě. Obvykle poznáme spolehlivost auta až po několika letech. A to nejenom podle toho, zda stále jezdí, ale i podle toho, jak často budeme muset do servisu. Jsou však značky, u kterých je pravděpodobnost problémů minimální a u kterých je vysoká šance, že ani po letech nebudete muset zjišťovat, kde se nachází nejbližší servis.

Dominují německá auta

Možná vás nepřekvapí, že v tomto hodnocení celkem jasně dominují německá auta. Ta patří dlouho mezi symbol kvality a to se potvrzuje i na různých hodnoceních. Nejlepším vozem je s ohledem na spolehlivost Mercedes-Benz GLC. Podle dostupných dat potřebovali majitelé jenom v 2,17 procentech případů navštívit s vozem servis. A není to jediný slušně hodnocený Mercedes. Zklamání nepřinese ano vůz třídy A, B, stejně jako třídy C.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

U německých aut ale ještě musíme zůstat. A to u další celkem prestižní automobilky, kterou je Porsche. Zde je podle získaných dat dobrou volbou jak model Porsche 911, tak i model Porsche Cayenne. A pokud hledáte přece jenom něco cenově dostupnějšího, neměl by zklamat Opel Mokka.

Zaujme i japonská spolehlivost

I japonské vozy jsou vyhlášení svou spolehlivostí. I proto budou taktéž dobrou a osvědčenou volbou, se kterou neuděláte chybu. Pokud se podíváme konkrétně, tak dobrého hodnocení se dočkal třeba model Toyota Verso, dále je to vůz Toyota RAV4 a zapomínat nelze ani na automobil Toyota Yaris. I ten vás i po letech podrží.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vše máte v rukou i vy

Nezapomínejme také na to, že i když automobilky budou dělat, co mohou, určitý podíl na spolehlivosti vozu máte v rukou i vy sami. Důležitý je jak správný styl jízdy, tak třeba i pravidelná údržba auta. I to se následně podepisuje na tom, jak často a kdy budete muset s vozem do servisu, nebo jak s ním nakonec budete spokojeni. Či nespokojeni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články