Německo odstupuje od tvrdých pravidel silničního provozu, které nedávno zavedlo

                   

Jsou to zhruba 3 měsíce od doby, kdy Německo schválilo tvrdší pravidla silničního provozu. Ty byly spojeny hlavně s tím, že řidiči byli trestáni mnohem přísněji za řadu přestupků. Odsouhlasení daných pravidel vyvolalo řadu protestů a nyní došlo k tomu, že Německo od nich nakonec odstupuje. Objevuje se tedy otázka, zda to bylo právě z důvodu protestů, nebo to bylo kvůli nespecifikovaným věcem, o kterých se mluví v oficiálním vyjádření.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Velké tresty za přestupky

Nová pravidla silničního provozu, která byla odsouhlasena na konci března, přinášela opravdu tvrdé sankce pro řadu řidičů. Pokud by v zastavěných oblastech došlo k překročení rychlosti o 21 kilometrů v hodině, hrozilo to, že řidič přijde o řidičský průkaz na celý měsíc. Pokud by rychlost překročil o 50 kilometrů v hodině, mohlo by se s oprávněním rozloučit i na 2 měsíce.

Sankce se však týkaly také jízdy mimo obec. Pokud by zde řidič překročil rychlost o více než 26 kilometrů v hodině, také by mu již hrozilo, že nebude moci po celý měsíc řídit. Je vidět, že dané sankce jsou opravdu tvrdé a není divu, že se ozvalo tolik nespokojených řidičů.

Vznikla petice

Právě kvůli dané výrazné tvrdosti vznikla dokonce i petice, kterou podepsalo na 140 000 běžných lidí. K tomu se přidalo na 100 oficiálně zaslaných dopisů. To pochopitelně vyvolalo řadu diskuzí, zda jsou takto přísné změny správné.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Německo nakonec ustoupilo

Německý ministr nakonec vyzval jednotlivé spolkové země, aby dané sankce již uplatňovány nebyly. V principu jde tedy o ustoupení od daných tvrdých pravidel. V souvislosti s tím se zcela logicky začalo mluvit o tom, že vliv na to měly hlavně četné protesty. Oficiální vyjádření je však takové, že k ustoupení došlo z důvodu formálních problémů, kdy řada daných sankcí nemá podle všeho svůj právní základ. Stále je ale pravdou, že pokud by se neobjevila taková vlna nevole, jenom těžko by se o nových, pár měsíců platných pravidlech začalo tak aktivně mluvit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články