Německo vstříc elektromobilitě: Do 10 let postaví milion dobíjecích stanic

                   

U nás to zatím vypadá, že se elektromobilům moc dařit nebude. V Německu je to jinak. Tam jejich počet stále stoupá. A tak se začíná ukazovat problém, o kterém odpůrci mluvili celkem často. Jsou to dobíjecí stanice, které využívají jak ti, kteří nemají možnost nabíjet si vůz doma, tak ti, kteří plánují delší cestu, kterou jejich auto na jedno dobití nezvládne.

Angela Merkelová: Postavíme milion dobíjecích stanic

Problém s nedostatek dobíjecích stanic tak musí Německo urychleně řešit. Jinak se skutečně potvrdí to, co odpůrci říkali na samotném začátku. Lidé nebudou mít své vozy jde nabíjet. Na toto téma se vyjádřila kancléřka Angela Merkelová, která přišla s poměrně odvážným tvrzením. Jelikož Německu na rozvoji elektromobility záleží, bude v celé zemi postaveno na milion zcela nových dobíjecích stanic.

Plán na 10 let

Termín, do kterého by se nový milion dobíjecích stanic pro elektromobily měl objevit, je zhruba deset let. Má jít o závazek do roku 2030. K jejich budování má pochopitelně docházet postupně a pokud bude vše rovnoměrné, znamenalo by to, že ročně jich vyroste kolem 100 tisíc. A to rozhodně není nijak málo.

Cílem je podpora přechodu na elektromobil

Hlavním cílem budování této infrastruktury je nejenom usnadnění života současným elektromobilistům, ale jedná se také o snahu podpořit samotný přechod na elektromobil. Zájem je teď v Německu celkem velký, ale právě nedostatek stanic by mohl vše zpomalit, ne o zastavit. Aktuálně jich je v Německu kolem 21 000, což je v porovnání s tím kolik jich má do deseti let podle Merkelové vyrůst v podstatě nic.

Budování sítě nabíječek však nemá být jedinou německou motivací. Nezapomínejme také na to, že se jedná o formě finančních dotací, které by měly zajistit, že elektromobil se vyplatí více než klasické auto se spalovacím motorem. Mluví se o pobídkách, které budou ve výši několika tisíc euro.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění