Nepovedené čínské kopie slavných aut, jejichž vzhled někdy děsí

                   

O čínské produkci se již dlouho ví, že ve srovnání se západními protějšky poněkud pokulhává, a neplatí to jen pro auta. Kromě toho existuje ještě jedna výrazná „vlastnost“ průmyslu Říše středu: bezostyšné kopírování produktů slavných značek s celosvětovou reputací. A automobilový průmysl není v tomto případě výjimkou. Podívejte se upozornili na pět čínských verzí slavných modelů automobilů, jejichž vzhled je upřímně odpudivý.

Luxing iStar

Před nějakou dobou vyšlo najevo, že v Říši středu začali vyrábět elektrické crossovery, které se nápadně podobaly legendárním Mercedes-Benz. Autoři projektu jsou odborníci z čínské firmy Silk Road Company. Elektromobil Luxing iStar, který stojí asi tři tisíce dolarů, se svou přední částí opravdu podobá automobilu Mercedes-Benz, ale ne tak úplně.

iZdroj obrázku: Tiskové materiály výrobce

Do oka jistě padne mřížka chladiče, která vypadá poněkud neurvale. A zbytek detailů, na rozdíl od původního modelu, se rovněž nevyznačuje elegancí, takže vzhled Luxing iStar je poněkud diskutabilní.

Qifeng K7

Je těžké si představit, že by se Číňané při pokusu o kopírování nejslavnějších vozů neotřeli o Mercedes-Benz třídy G. Jednou z jopií legendárního modelu “Géčko” je model BJ80, který navrhla společnost Beijing Auto.Ten vypadá docela slušně, což se o elektromobilu Qifeng K7 říci nedá. Toto auto se prodává ve dvou verzích – s různými typy elektromotorů s výkonem 5,3 nebo 6,7 koní. Navíc i jeho vzhled může „Gelendvagen“ připomínat jen z dálky. A to tato hrůza na kolech stojí něco přes tři a půl tisíce dolarů.

iZdroj obrázku: Tiskové materiály výrobce

Zajímavé je, že pro samotné Číňany není model Qifeng K7 ani plnohodnotným automobilem. Podle místní legislativy není k jeho řízení vyžadován řidičský průkaz. Zároveň je přísně zakázáno jezdit těmito auty po dálnicích a v centru velkých čínských měst.

Shandong Qilu Fengde P8

I pouhým okem je zcela zřejmá podobnost Shandong Qilu Fengde P8 s Bugatti Chiron. Ale kopie se ukázala jako tak ošklivá, že spíše než plnohodnotné auto připomíná levnou čínskou hračku. Zároveň technické vlastnosti Shandong Qilu Fengde P8 samozřejmě nejsou srovnatelné s originálem, ale nejsou ani nejhorší.

iZdroj obrázku: Tiskové materiály výrobce

Například pod kapotu byl namontován poměrně “silný” elektromotor W16, který je schopen dostat napodobeninu Chironu až na 50 kilometrů za hodinu, což je pro tento elektromobil docela dobrý výsledek.

Urban Supercar Lishidedidong

Tento neobvyklý čínský klon italského prémiového automobilu s poměrně dlouhým názvem – Lishidedidong Urban Supercar není úplně nejúspěšnější kopií slavného Lamborghini Aventador. Abychom byli spravedliví, je třeba poznamenat, že řada detailů je stále podobná originálu, jako je například hranatá silueta těla a použití jasných barev.

iZdroj obrázku: Tiskové materiály výrobce

Celkový vzhled však působí depresivním dojmem a italští motoristé údajně používají obrázky tohoto vozu na strašení zlobivých dětí.

Albermo XR51

To je ojedinělý případ, kdy autory automobilového konceptu neúspěšného vzhledu nebyla čínská společnost, ale japonský koncern proslulý po celém světě. Jedná se o stylingový balíček, který byl představen pro model Toyota RAV4. Podle autorů konceptu by měl z crossoveru udělat asijské Lamborghini Urus. Ani specialisté firmy Toyota však nedokázali úspěšně okopírovat extravagantní vzhled slavného modelu.

iZdroj obrázku: Tiskové materiály výrobce

Můžeme říci, že pokus o naklonování agresivního vzhledu Lamborghini Urus proměnil Toyotu RAV4 v auto s nádechem obludnosti, jehož design navíc může ovlivnit činnost bezpečnostních senzorů. Proto se tento pokus prodává mnohem méně, než se očekávalo..

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články