Neriskujte zbytečně a zaplaťte si připojištění auta do zahraničí

Vzhledem k tomu, jak je v současné krizové době nespolehlivá letecká doprava, mnoho lidí dává pro cestu na dovolenou na krátké a středně dlouhé vzdálenosti přednost svému vozidlu. Určitě v tom velkou roli hraje i velká dávka svobody. Má to ale i svá negativa.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jet autem do Chorvatska nebo někam jinam znamená i docela riskovat. Řeč však není pouze o nehodě, ale třeba i o potížích technického rázu, které mohou vaše vozidlo postihnout. Pro tyto případy je určitě vhodné mít sjednané pojištění auta do zahraničí.

Je dobré myslet na všechno

Mnoho řidičů má za to, že případné nepříjemnosti spojené s vozidlem během dovolené v zahraničí, by mělo řešit povinné ručení. Do jisté míry je to pravda, jelikož povinné ručení platí i jinde v Evropě. Vztahuje se však pouze na poškození vozidla, která byla prokazatelně zaviněna cizí osobou. V případě, že na vině budete vy, máte smůlu.

Když si ale zařídíte vhodné připojištění auta do zahraničí, můžete být klidní. To se totiž vztahuje na celou řadu různých nenadálých událostí, které se mohou na silnici i mimo ni udát.

Asistenční služba

Na připojištění se rozhodně šetřit nevyplatí, jelikož vám dokáže pomoci vytrhnout často hodně dlouhý trn z paty.

Ještě před cestou autem do Itálie nebo jiné destinace je tak vhodné zakoupit si komplexní balíček včetně asistenční služby. Ta by měla být platná nejen mimo území České republiky, ale i u nás. Konec konců, poruchu můžete mít stejně dobře jak poblíž Říma, tak i během projíždění Plzní.

Asistenční služba vám dokáže v případě potřeba najít hotel, nechat odtáhnout auto či dokonce zařídit zapůjčení vozidla. To vše samozřejmě půjde z kapsy pojišťovny.

Online připojištění

Vzhledem k tomu, že nežijeme někdy za krále Klacka, ale v 21. století, už nemusíte kvůli sjednání připojištění vážit cestu do pobočky vybrané pojišťovny. Využijte online kalkulačku povinného ručení například na srovnávači Top-Pojištění.cz a máte vše vyřešeno za pár minut online.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou