Revoluční elektromobil „čínský drak“ vypadá jako by vypadl z počítačové hry. Má 405 kW a vyrobí se jen 101 kusů

Číňané zatápějí pod kotlem se „zelenými“ vozy. Mecha Dragon sice není nejkrásnější elektromobil, ale může se pochlubit působivým technologicky vyspělým interiérem.

i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Na silnici nejezdí nic, co by vypadalo takhle. Model s mystickým názvem Mecha Dragon představila nová elektrická podznačka čínské společnosti Great Wall Motors Saloon. Automobilka vytvořila sportovně stylizovaný elektromobil, který vypadá jako kombinace Porsche Taycan s Audi E-Tron a Nissanem 350Z. Jen v mnohem hranatější variantě připomínající Teslu Cybertruck. Vzhled vozu je stejně zvláštní jako jeho název a opravdu je inspirovaný počítačovou hrou Mega Man 2 z roku 1988.

Agresivní hrany a působivý výkon

Nové čtyřdveřové kupé má hranatý design, prémiový interiér a plně elektrický pohonem. Přestože jde o elektromobil, spousta stylistických prvků naznačuje spíš opak. Například lopatka na přední kapotě a dvě kruhové výfukové trubky na zadní straně. Spodní část masky je poměrně agresivní. Podivně působí přední světlomety, protože nad každým z nich jsou umístěny žaluzie. Z profilu má vůz zvláštní proporce. Místo toho, aby příď plynule klesala dolů, je zde ostrý úhel, který vede ke světlometům.

Podobný designový prvek je i vzadu, kde střecha přechází v zadní sloupek. Zadní část se vyznačuje ostře splývající zádí a chybí tradiční zadní nárazník. Místo toho sloupky z difuzoru téměř dosahují k otvoru pro zavazadlový prostor. Tenhle elektromobil se může pochlubit působivým výkonem. Pod zvláštní karoserií se skrývá platforma vyvinutá společností Great Wall Motors s kombinovaným výkonem 405 kW a točivým momentem až 750 Nm.

iZdroj fotografie: Saloon

Dotykový panel je přes celou palubku

Automobil Mecha Dragon se čtyřmi elektromotory zrychlí z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 3,7 sekundy. Disponuje baterií Dayu s kapacitou 115 kWh. Maximální dojezd, který deklaroval výrobce, je 802 km. Mecha Dragon má technicky vyspělý interiér z prémiových materiálů. Obsahuje nejnovější bezpečnostní a multimediální technologie. Na dveřních panelech jsou dotyková tlačítka. Futuristický automobil má také panoramatické střešní okno.

Efektní je palubní deska s digitálním přístrojovým štítem. Řidič má k dispozici dotykový panel, který se táhne skoro po celé šířce palubky. Vše umocňuje náladové modré podsvícení. Číňané mají v úmyslu vyrobit pouze 101 kusů dračího speciálu neobvyklého designu. Každý z nich má stát 488 800 jüanů, což je v přepočtu zhruba 1,7 milionu korun. Great Wall Motor chce vytvořit divizi Mecha Technology, která by vstoupila na trh s luxusními elektromobily.

Co říkáte na elektromobil Mecha Dragon?

Zdroj: Motor1

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě