Revoluční elektromobil „čínský drak“ vypadá jako by vypadl z počítačové hry. Má 405 kW a vyrobí se jen 101 kusů

Číňané zatápějí pod kotlem se „zelenými“ vozy. Mecha Dragon sice není nejkrásnější elektromobil, ale může se pochlubit působivým technologicky vyspělým interiérem.

i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
i Zdroj fotografie: Saloon
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Na silnici nejezdí nic, co by vypadalo takhle. Model s mystickým názvem Mecha Dragon představila nová elektrická podznačka čínské společnosti Great Wall Motors Saloon. Automobilka vytvořila sportovně stylizovaný elektromobil, který vypadá jako kombinace Porsche Taycan s Audi E-Tron a Nissanem 350Z. Jen v mnohem hranatější variantě připomínající Teslu Cybertruck. Vzhled vozu je stejně zvláštní jako jeho název a opravdu je inspirovaný počítačovou hrou Mega Man 2 z roku 1988.

Agresivní hrany a působivý výkon

Nové čtyřdveřové kupé má hranatý design, prémiový interiér a plně elektrický pohonem. Přestože jde o elektromobil, spousta stylistických prvků naznačuje spíš opak. Například lopatka na přední kapotě a dvě kruhové výfukové trubky na zadní straně. Spodní část masky je poměrně agresivní. Podivně působí přední světlomety, protože nad každým z nich jsou umístěny žaluzie. Z profilu má vůz zvláštní proporce. Místo toho, aby příď plynule klesala dolů, je zde ostrý úhel, který vede ke světlometům.

Podobný designový prvek je i vzadu, kde střecha přechází v zadní sloupek. Zadní část se vyznačuje ostře splývající zádí a chybí tradiční zadní nárazník. Místo toho sloupky z difuzoru téměř dosahují k otvoru pro zavazadlový prostor. Tenhle elektromobil se může pochlubit působivým výkonem. Pod zvláštní karoserií se skrývá platforma vyvinutá společností Great Wall Motors s kombinovaným výkonem 405 kW a točivým momentem až 750 Nm.

iZdroj fotografie: Saloon

Dotykový panel je přes celou palubku

Automobil Mecha Dragon se čtyřmi elektromotory zrychlí z 0 na 100 km/h za neuvěřitelných 3,7 sekundy. Disponuje baterií Dayu s kapacitou 115 kWh. Maximální dojezd, který deklaroval výrobce, je 802 km. Mecha Dragon má technicky vyspělý interiér z prémiových materiálů. Obsahuje nejnovější bezpečnostní a multimediální technologie. Na dveřních panelech jsou dotyková tlačítka. Futuristický automobil má také panoramatické střešní okno.

Efektní je palubní deska s digitálním přístrojovým štítem. Řidič má k dispozici dotykový panel, který se táhne skoro po celé šířce palubky. Vše umocňuje náladové modré podsvícení. Číňané mají v úmyslu vyrobit pouze 101 kusů dračího speciálu neobvyklého designu. Každý z nich má stát 488 800 jüanů, což je v přepočtu zhruba 1,7 milionu korun. Great Wall Motor chce vytvořit divizi Mecha Technology, která by vstoupila na trh s luxusními elektromobily.

Co říkáte na elektromobil Mecha Dragon?

Zdroj: Motor1

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší
adbz.cz
adbz.cz
Ukázal trik, jak udělat boty voděodolnými. V dešti ani sněhu se nemusí bát, že by do nich zateklo, a navíc jsou stále čisté