Potřebujete spíše menší auto do města a občasné cesty mimo něj? A váš rozpočet vám nedovolí koupit nic za více než je 300 000 Kč? Nemusíte zoufat. Vybrali jsme pro vás několik kandidátů, kteří vám rozhodně budou vyhovovat. Zde je jejich výčet.

Škoda Fabia

Tou musíme začít, jelikož Škodovka má v naší zemi velkou tradici a také důvěru. Menším vozem do 300 000 Kč může být populární Škoda Fabia. Tedy pokud se rozhodnete pro základní verzi Active. Získáte pětidvéřový hatchback s benzinovým motorem, který má výkon 60 koní. Na stovku počítejte se zrychlením 16,4 sekund a jeho maximálka je 158 km/h. Pokud preferujete spíše klidnější jízdu, může být dobrou volbou.

Renault Clio

Ten je velkým hitem téměř po celé Evropě. Renault Clio láká jak na svůj design, tak i příznivou cenu a také to, co za ni dostanete. Vy se zaměřte na základní verzi označenou jako Life. Pod kapotou najdete tříválec s objemem jednoho litru a výkonem 65 koní. Zrychlení na stovku vám bude trvat 17 sekund, což není příliš uspokojivé. Auto však nabídne celkové pohodlí, stejně jako praktičnost. Za částku do 300 000 Kč ideální volba.

Dacia Sandero

Dacia jako taková je dlouhé roky považována za lowcost volbu. Jak se ale ukazuje, svou kvalitou nijak nezaostává. Jasným příkladem je Dacia Sandero, se kterou se můžete do vašeho rozpočtu +/- vejít. Dokonce se nemusíte držet jenom v základní verzi, protože lze sáhnout i po lepší variantě s označením Stepway. Za tu cenu toho získáte opravdu dost. Třeba elektricky nastavitelný vyhřívaná zrcátka, multimediální systém se 7palcovou obrazovkou, zadní parkovací senzory, tempomat, nebo dnes už samozřejmou manuální klimatizaci.

Seat Ibiza
Španělský Seat Ibiza rozhodně nezklame. Ani svou atraktivitou, ani svou výbavou, kterou lze i v našem našponovaném rozpočtu získat. Litrový motor MPI neslibuje zázraky a zrychlení za 14,7 sekund to potvrzuje, ale další věci v autě rozhodně nezklamou. Co třeba systém nouzového brzdění, manuální klimatizace, elektricky nastavitelná zrcátka, dotyková obrazovka, nebo manuální klimatizace. Toto všechno můžete mít.

Kia Rio

Korejská Kia už dlouho bojuje o své místo na evropském automobilovém trhu. A daří se jí to. Kia Rio je dobrým příkladem pro toho s omezeným rozpočtem. Za připravenou sumu můžete mít benzinový motor o objemu 1,2 litru s výkonem 84 koní, který na stovku zrychlí za 12,9 sekund. Maximálka vozu je 173 km/h. To už jsou celkem slušné hodnoty. Potěší i spotřeba, která je podle výrobce 6,4 litrů, což také není nic špatného. K tomu všemu dostanete manuální klimatizaci, 6 airbagů, centrální zamykání, MP3 rádio a 3,5palcový displej s palubním počítačem.

Ford Fiesta

Stylové malé auto. To je Ford Fiesta, který je také jedním z těch, na které vám váš rozpočet může stačit. Zaujme jak motorizace o objemu 1,1 litrů s výkonem 85 koní, tak hlavně výbava, kterou je možné za svou cenu získat. Půjde o verzi Trend, kde jsou dostupné prvky jako systém hlídání jízdních pruhů, automatický světla, elektrická okna a zrcátka, 4,2palcový displej nebo centrální zamykání. Za 300 tisíc nic špatného.