Nové modely Kia Ceed a XCeed lákají na dojezd 60 kilometrů

                   

Kia chystá představení dvou novinek. První má být model Kia Ceed Sportswagon a druhým model Kia XCedd. Obě dvě novinky lákají hlavně na použití elektřiny, která nebude jenom doplňkovým pomocníkem. U obou vozů bude plnohodnotně využitelná bez nutnosti spálit byť jenom jediný decilitr benzínu.

Dojezd až 60 kilometrů

Oficiální čísla ještě nejsou známá, ale mluví se o tom že jak Kia XCeed PHEV, tak i Kia Ceed Sportswagon PHEV budou mít dojezd čistě na elektřinu až 60 kilometrů. Jak dokládá označení vozů, půjde o takzvané plug-in hybridy. Tedy o kombinaci vozu s klasickým spalovacím motorem a elektromobilem. Laicky řečeno jde o mezičlánek u přechodu k elektromobilitě. Plug-in hybridy umožní nejenom jízdu čistě na elektřinu, ale i klasické nabíjení ze zásuvek či dostupných dobíjecích stanic.

Kombinace benzínového motoru a elektromotoru

Jak Kia XCeed PHEV, tak i Kia Ceed Sportswagon PHEV jsou kombinací elektromotoru a dále benzínového motoru o objemu 1,6 litrů. Tato kombinace nabídne výkon 141 koní a maximální točivý moment 265 Nm. Zajímavým unikátem obou vozů je jistě to, že nebude používána převodovka CVT, ale dojde k využití šestistupňové automatické dvojspojky. nebude chybět ani poměrně slušná výbava v čele s dotykovým displejem jehož velikost může být až 10,25 palce. Systém má být u hybridů inovovaný aby více vyhovoval potřebám řidiče. Jak s ohledem na možnost zapnutí informací o aktuálním provozu hybridního ústrojí, tak s ohledem na možnost najít na mapě nejbližší nabíjecí stanici.

Na začátku příštího roku

Termín uvedení vozů do prodeje ještě nebyl oficiálně potvrzen ale očekává se, že by k tomu mělo dojít na začátku příštího roku. Tedy v prvních měsících roku 2020. Oba plug-in hybridy mohou být zajímavou možností pro toho kdo pravidelně dojíždí do práce pár desítek kilometrů a chce jezdit „čistě a zdarma“. Zároveň se nemusí bát ani dlouhých cest, jelikož v případě že baterce dojde šťáva, bude k dispozici klasický spalovací benzinový motor který zajistí že s autem bude moci jet v podstatě kamkoliv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod