Nové modely Kia Ceed a XCeed lákají na dojezd 60 kilometrů

                   

Kia chystá představení dvou novinek. První má být model Kia Ceed Sportswagon a druhým model Kia XCedd. Obě dvě novinky lákají hlavně na použití elektřiny, která nebude jenom doplňkovým pomocníkem. U obou vozů bude plnohodnotně využitelná bez nutnosti spálit byť jenom jediný decilitr benzínu.

Dojezd až 60 kilometrů

Oficiální čísla ještě nejsou známá, ale mluví se o tom že jak Kia XCeed PHEV, tak i Kia Ceed Sportswagon PHEV budou mít dojezd čistě na elektřinu až 60 kilometrů. Jak dokládá označení vozů, půjde o takzvané plug-in hybridy. Tedy o kombinaci vozu s klasickým spalovacím motorem a elektromobilem. Laicky řečeno jde o mezičlánek u přechodu k elektromobilitě. Plug-in hybridy umožní nejenom jízdu čistě na elektřinu, ale i klasické nabíjení ze zásuvek či dostupných dobíjecích stanic.

Kombinace benzínového motoru a elektromotoru

Jak Kia XCeed PHEV, tak i Kia Ceed Sportswagon PHEV jsou kombinací elektromotoru a dále benzínového motoru o objemu 1,6 litrů. Tato kombinace nabídne výkon 141 koní a maximální točivý moment 265 Nm. Zajímavým unikátem obou vozů je jistě to, že nebude používána převodovka CVT, ale dojde k využití šestistupňové automatické dvojspojky. nebude chybět ani poměrně slušná výbava v čele s dotykovým displejem jehož velikost může být až 10,25 palce. Systém má být u hybridů inovovaný aby více vyhovoval potřebám řidiče. Jak s ohledem na možnost zapnutí informací o aktuálním provozu hybridního ústrojí, tak s ohledem na možnost najít na mapě nejbližší nabíjecí stanici.

Na začátku příštího roku

Termín uvedení vozů do prodeje ještě nebyl oficiálně potvrzen ale očekává se, že by k tomu mělo dojít na začátku příštího roku. Tedy v prvních měsících roku 2020. Oba plug-in hybridy mohou být zajímavou možností pro toho kdo pravidelně dojíždí do práce pár desítek kilometrů a chce jezdit „čistě a zdarma“. Zároveň se nemusí bát ani dlouhých cest, jelikož v případě že baterce dojde šťáva, bude k dispozici klasický spalovací benzinový motor který zajistí že s autem bude moci jet v podstatě kamkoliv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články