Nové povinnosti řidičů na hranicích při cestování. Evropská unie vydává opět nové předpisy

Evropská unie přišla s dalším předpisem. Řidičům nastávají nové povinnosti při přechodu přes hranice jednotlivých států.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Evropská unie stále vymýšlí nové a nové předpisy, které souvisí nejen s bezpečností, ale také s modernizací. Některé z nich jsou užitečné, ale objevují se i ty, které jsou naprosto nepotřebné a nesmyslné. V poslední době se rozhodla, že upraví předpisy o kontrolách na hranicích mezi jednotlivými státy. Zda bude mít tento předpis dobré, nebo špatné ohlasy, se prokáže časem.

Nové povinnosti při přechodu přes hranice EU

Evropská unie se rozhodla, že se bude tentokrát věnovat hraničním přechodům. Ty jsou někde už natolik komplikované, ale i tak se budou povinnosti řidičů měnit. Tato pravidla však budou určena pouze těm, kteří budou chtít překročit hranice EU. Hned na první pohled je jasné, že se budou tyto předpisy týkat peněz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při přechodu přes hranice EU bude nutné v určitých případech prohlášení

Pokud tedy budete chtít překročit hranice EU a budete mít u sebe více než 10 000 eur, což je v přepočtu přibližně 260 000 korun, budete muset přímo na tomto místě přepravovanou částku deklarovat. To znamená, že budete nuceni uvést a prokázat důvod, proč máte tolik peněz u sebe. Toto prohlášení bude používat nejen celní a daňová služba, ale také pohraniční stráž.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Povinnost se nebude týkat jenom hotovosti

Nový předpis nepočítá pouze s hotovostí, ale také s použitým zbožím nebo předplacenými kartami. Týkají se také poštovních balíčků, kurýrních a všech ostatních zásilek. Řada lidí s nařízením Evropské unie nesouhlasí a bouří se proti němu. Otázkou je, kdy takováto nařízení vstoupí do praxe a jakým způsobem budou na hranicích kontrolována. Dále se pak můžou prodloužit už tak dlouhé kolony na některých hraničních přechodech EU.

Zdroj: Oficiální internetové stránky Evropské unie

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra