Nový Fiat 500 bude mít náhon na zadek! Ale i dvě kola a dojezd 20 km! Co automobilka vymyslela?

                   

Pod označením Fiat 500 si většina z nás vybaví poměrně stylový městský vůz. Sice má nějaké své mouchy, ale z hlediska vzhledu je opravdu povedeným vozem. Nyní se automobilka rozhodla, že na vlně související s městským provozem bude pokračovat. A jak konkrétně? Rozhodla se představit novinku, která ponese stejné označení jako auto. Tedy také Fiat 500. A o co má jít?

Není to auto, ale koloběžka

Pokud si pod pojmem Fiat 500 stále představujete auto, musíme vás zklamat. Stejné označení totiž ponese koloběžka, kterou automobilka vyvinula pro každého, kdo chce cestovat po městě. Může se stát třeba zajímavým doplňkem k vašemu vozu, kdy ji vyndáte ze zavazadlového prostoru a pokračujete dále. A stojí vůbec za to? Pojďme to zjistit.

Jaké má toto přibližovadlo parametry?

Jak je to s parametry koloběžky, která se hrdě pyšní označením „500“? Začneme jejím výkonem. O ten se stará elektromotor, jehož výkon činí 250 W. A zatímco většina jiných koloběžek má pohon předního kola, Fiat se rozhodl pro inovaci a pro pohon kola zadního. To by mělo přinést určité výhody jak v podobě zrychlení, tak v podobě lepší manévrovatelnosti v ulicích jakéhokoliv města. Zaujme i nízká váha, která je pouze 11 kg, což znamená, že ji můžete snadno přenášet.

Pokud jde o maximální rychlost, tak počítejte s tím, že z koloběžky Fiat 500 vymáčknete maximálně 25 kilometrů v hodině. A jak dlouhou jízdu si s ní užijete? Je to 10 – 20 kilometrů, v závislosti na terénu. Zde jde o jednoznačné zklamání, jelikož konkurence dokáže obvykle jet rychleji a déle. Nosnost koloběžky je celkem klasická a činí 100 kg, což by mělo většině lidí plně dostačovat.

Proč právě koloběžka?

Je to jednoduché. Jde o další z dopravních prostředků, který se může hodit na jízdu do města. Fiat tím chce ukázat, že to nemusí být jenom klasická auta a skútry, které se pro takové cestování hodí. A jelikož městské auto už má, rozhodl se pro koloběžku. A dal jí stejný název. Onen hlavní důvod zjistíte, až budete mít vůz Fiat 500 a v něm schovanou tuto koloběžku na krátké přejezdy. Každý kdo ji uvidí vás bude obdivovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články