Nový Jaguar F-Type je designový skvost s výkonem téměř 600 koní

                   

Nádhera. Jinak ani nový Jaguar F-Type nazvat nejde. Představení tohoto vozu bylo dlouho očekávanou událostí a nyní se jasně potvrdilo, proč tomu tak je. Automobilka opět potvrdila, že když jde o důraz na styl, má co nabídnout. Designéři britského Jaguaru si v tomto případě rozhodně zaslouží pochvalu. Pokud něco zaujme, tak rozhodně mírně zvětšená mřížka chladiče, zajímavé nárazníky, štíhlá zadní světla či zajímavě tvarovaná světla přední. Nejde však o jedinou přednost, která se k novince váže. Podívejme se i na další.

Luxus, který je vidět na první pohled

Z exteriéru zamiřme do interiéru, kde Jaguar F-Type také nabízí mnoho unikátů. Už na první pohled je vidět, že z vozu doslova čiší důraz na luxusní provedení. Zajímavým prvkem je třeba výrazný virtuální kokpit, dokonalé barevně laděné čalounění a řada elegantních prvků které pomáhají dotvářet dojem toho, že se rozhodně nesedí v obyčejném voze, ale v něčem lepším. Pochopitelně nebude chybět ani kožené čalounění, které především v hnědém odstínu vypadá velmi stylově.

i

Na výběr budou tři výkonnostní varianty

Jdeme se podívat na to, co vás patrně zajímá nejvíce. Na motorizaci. Nový Jaguar F-Type bude k dispozici hned ve třech výkonnostních verzích. Základem bude přeplňovaný čtyřválec o výkonu 300 koní. Střední nabídku bude reprezentovat varianta V6 Supercharged která nabídne 380 koní. A co bude vrcholem? Varianta označená jako V8 Supercharged která bude naladěna na 450 koní.

Ale to není vše. Opomíjet nelze ještě fakt, že k dispozici bude také model Jaguar F-Type, který nabídne ohromující výkon o hodnotě 575 koní. V praxi to znamená až neuvěřitelní zrychlení, které bude z nuly na stovku trvat jenom 3,5 sekundy. Jakmile se tedy nabažíte toho, že je auto skutečným designovým skvostem, postačí sešlápnout plyn a ukáže vám další ze svých zajímavých jedinečností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články