Nový Jaguar F-Type je designový skvost s výkonem téměř 600 koní

                   

Nádhera. Jinak ani nový Jaguar F-Type nazvat nejde. Představení tohoto vozu bylo dlouho očekávanou událostí a nyní se jasně potvrdilo, proč tomu tak je. Automobilka opět potvrdila, že když jde o důraz na styl, má co nabídnout. Designéři britského Jaguaru si v tomto případě rozhodně zaslouží pochvalu. Pokud něco zaujme, tak rozhodně mírně zvětšená mřížka chladiče, zajímavé nárazníky, štíhlá zadní světla či zajímavě tvarovaná světla přední. Nejde však o jedinou přednost, která se k novince váže. Podívejme se i na další.

Luxus, který je vidět na první pohled

Z exteriéru zamiřme do interiéru, kde Jaguar F-Type také nabízí mnoho unikátů. Už na první pohled je vidět, že z vozu doslova čiší důraz na luxusní provedení. Zajímavým prvkem je třeba výrazný virtuální kokpit, dokonalé barevně laděné čalounění a řada elegantních prvků které pomáhají dotvářet dojem toho, že se rozhodně nesedí v obyčejném voze, ale v něčem lepším. Pochopitelně nebude chybět ani kožené čalounění, které především v hnědém odstínu vypadá velmi stylově.

i

Na výběr budou tři výkonnostní varianty

Jdeme se podívat na to, co vás patrně zajímá nejvíce. Na motorizaci. Nový Jaguar F-Type bude k dispozici hned ve třech výkonnostních verzích. Základem bude přeplňovaný čtyřválec o výkonu 300 koní. Střední nabídku bude reprezentovat varianta V6 Supercharged která nabídne 380 koní. A co bude vrcholem? Varianta označená jako V8 Supercharged která bude naladěna na 450 koní.

Ale to není vše. Opomíjet nelze ještě fakt, že k dispozici bude také model Jaguar F-Type, který nabídne ohromující výkon o hodnotě 575 koní. V praxi to znamená až neuvěřitelní zrychlení, které bude z nuly na stovku trvat jenom 3,5 sekundy. Jakmile se tedy nabažíte toho, že je auto skutečným designovým skvostem, postačí sešlápnout plyn a ukáže vám další ze svých zajímavých jedinečností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná