Nový Mercedes třídy C bude drtit konkurenci svou luxusní a přepychovou výbavou

Pro rok 2021 si nenechala automobilka Mercedes Benz uniknout šanci vydat nový model, tentokrát jde o třídu C, která má rozhodně co nabídnout.

i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
                   

Třída C vždy připomínala něco mezi sporťákem a luxusní limuzínou, nyní by se měl přiblížit právě k druhému zmíněnému. Největší konkurencí v oboru mu často bývají Audi s modelem A4 a A6, Jaguar XE nebo Alfa Romeo Giulia, ty by mohl Mercedes tentokrát trumfnout. Na konci března se zahájí první předobjednávky, dodání můžete očekávat začátkem léta.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Nový Mercedes třídy C přináší trochu luxusu podobného limuzíně.

Vypadá jinak, než kdy dříve

Nový model třídy C pro rok 2021 se snaží odlišit od starších verzí sebe sama a obecně i ostatních vozů stejné automobilky. Podle dostupných informací by měl mít hladší vnější design a samozřejmě zcela nové světlomety. Více rozdílů však zaznamená vlastník tohoto kousku uvnitř auta, zde totiž najde zahnutý velký displej a zcela jinou palubní desku bez zbytečných tlačítek.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Designem připomíná vrcholovou třídu S.

Světla pro společnost Mercedes vyrábí firma Merc, ta by měla být digitální s podobnou schopností, jakou mají Audi Matrix světla. Počítač tohoto vozu bude vybaven spoustou nejrůznějších bezpečnostních prvků, jako je upozornění na chodce ve vozovce nebo kontrola jízdy v pruhu. Samozřejmostí je v tomto autě také možnost propojení s dalšími zařízeními jako je telefon.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Informační a zábavní systém MBUX lze propojit s inteligentními domácími zařízeními.

Technické parametry

Velká bude u nové řady modelu C také nabídka motorů, ten se vám nabídne v provedeních C180, C200, C220d, C300 a C300d. Nejslabší z nich C180 má obsah 1,5 litru a dosáhne výkonu 168 koní (tedy přibližně 125 kW), nejsilnější C300d má pak 2,0 litr motor o síle 261 koňských sil (necelých 195 kW), ten se z nuly na sto dostane za 5,7 vteřiny.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Atraktivní verze combi s praktickou velikostí kufru.

Jak již nejspíš tušíte, „d“ v označení motoru značí „diesel“, tedy že je motor poháněn naftou. Jeho benzínové verze C200 a C300 by se měly vyrábět s pohonem všech 4 kol s technologií 4Matic. Mercedes si však už tolik hlavu neláme s manuální převodovkou, všechny vozy třídy C se budou nyní vyrábět s automatickým devítistupňovým řazením.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Všechny vozy jsou vybaveny devítistupňovou automatickou převodovkou
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články