Nový Mercedes třídy C bude drtit konkurenci svou luxusní a přepychovou výbavou - AutoŽivě

Nový Mercedes třídy C bude drtit konkurenci svou luxusní a přepychovou výbavou

Pro rok 2021 si nenechala automobilka Mercedes Benz uniknout šanci vydat nový model, tentokrát jde o třídu C, která má rozhodně co nabídnout.
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz

Třída C vždy připomínala něco mezi sporťákem a luxusní limuzínou, nyní by se měl přiblížit právě k druhému zmíněnému. Největší konkurencí v oboru mu často bývají Audi s modelem A4 a A6, Jaguar XE nebo Alfa Romeo Giulia, ty by mohl Mercedes tentokrát trumfnout. Na konci března se zahájí první předobjednávky, dodání můžete očekávat začátkem léta.
iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Nový Mercedes třídy C přináší trochu luxusu podobného limuzíně.

Vypadá jinak, než kdy dříve

Nový model třídy C pro rok 2021 se snaží odlišit od starších verzí sebe sama a obecně i ostatních vozů stejné automobilky. Podle dostupných informací by měl mít hladší vnější design a samozřejmě zcela nové světlomety. Více rozdílů však zaznamená vlastník tohoto kousku uvnitř auta, zde totiž najde zahnutý velký displej a zcela jinou palubní desku bez zbytečných tlačítek.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Designem připomíná vrcholovou třídu S.

Světla pro společnost Mercedes vyrábí firma Merc, ta by měla být digitální s podobnou schopností, jakou mají Audi Matrix světla. Počítač tohoto vozu bude vybaven spoustou nejrůznějších bezpečnostních prvků, jako je upozornění na chodce ve vozovce nebo kontrola jízdy v pruhu. Samozřejmostí je v tomto autě také možnost propojení s dalšími zařízeními jako je telefon.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Informační a zábavní systém MBUX lze propojit s inteligentními domácími zařízeními.

Technické parametry

Velká bude u nové řady modelu C také nabídka motorů, ten se vám nabídne v provedeních C180, C200, C220d, C300 a C300d. Nejslabší z nich C180 má obsah 1,5 litru a dosáhne výkonu 168 koní (tedy přibližně 125 kW), nejsilnější C300d má pak 2,0 litr motor o síle 261 koňských sil (necelých 195 kW), ten se z nuly na sto dostane za 5,7 vteřiny.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Atraktivní verze combi s praktickou velikostí kufru.

Jak již nejspíš tušíte, „d“ v označení motoru značí „diesel“, tedy že je motor poháněn naftou. Jeho benzínové verze C200 a C300 by se měly vyrábět s pohonem všech 4 kol s technologií 4Matic. Mercedes si však už tolik hlavu neláme s manuální převodovkou, všechny vozy třídy C se budou nyní vyrábět s automatickým devítistupňovým řazením.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Všechny vozy jsou vybaveny devítistupňovou automatickou převodovkou
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 807 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů