Nutná péče o karoserii a interiér vozu, kterou byste měli udělat. Poradíme vám!

                   

Jarní úklid od střechy po kola

Letošní zima už je co nevidět pryč a tak je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak své auto pořádně vyčistit a naleštit. Během zimních měsíců bylo auto vystavováno chemickým posypům, které ničí jak lak, tak i ostatní části vozu. Aby se vaše karoserie vyhnula oxidaci nebo koroze, je nutné zjara lak důkladně očistit.

Budiž vysoký lesk

Všichni automobiloví nadšenci touží mít auto nablýskané a atraktivní jak zevnitř, tak samozřejmě zvenku. Však lesk laku přímo určuje kvalitu laku (při zběžném přejetí zraku po karoserii) Zdravý lak navíc ochrání kovové díly vozu před korozí. Ačkoli automobilky v současnosti používají pozinkované plechy karoserie, neznamená to, že je tak karoserie stoprocentně chráněný. I pozink má své limity, které je nutné zachovat, jinak dojde k poškození vlivem rzi. Nejhorším případem je vliv posypové soli, která naleptává kov a tím dochází k oxidaci.

Nejspolehlivějším způsobem, jak auto před popílkem, posypovou solí a dalšími vlivy ochránit, je pravidelné mytí. Pokud se karoserie pravidelně neočišťuje, ztrácí nejen svoji barvu a lesk, ale také odolnost.

Myjete auto v myčce? Vyberte si tu nejlepší

Pokud potřebujete své auto narychlo omýt od hrubých nečistot po dlouhé cestě, pak je automyčka asi nejrychlejší a nejspolehlivější variantou. Pozor ale při jejím výběru. Hrubé kartáče mohou lak poškrábat. Špinavá oplachová voda a obyčejný vosk s nekvalitním složením pak nezaručí ani dokonalý lesk, ale ani ochranu laku před škodlivými látkami.

Automyčka by měla svým klientům nabídnout před samotným mytím opláchnutí karoserie, podběhů a spodku auta silnějším proudem vody, které namočí a odstraní hrubé nečistoty. Použití kvalitního vosku se pak následné mytí obejde bez zdlouhavého čištění, protože částice na vosku nepřilnou a karoserie je tak chráněna proti jednotlivým částicím.

Parní čištění aut

Speciální služba v podobě parního čištění aut je skvělou procedurou zvláště pro interiér (ale i exteriér) vašeho vozu. Parní technologie nabízí nejefektivnější, nejekologičtější a nejšetrnější způsob jak k čištěným plochám, tak k životnímu prostředí. Pára má vysokou účinnost a sterilizační schopnosti. Čištění interiéru parou se zbavíte všech roztočů, alergenů, bakterií, virů, plísní a mikrobů uvnitř v kabině.

Impregnace interiéru

Pokud chcete mít interiér svého vozu dokonale vyčištěný a ještě chráněný proti UV záření a dalším nepříznivým vlivům, pak je vhodné použít impregnaci. Palubní deska i plastové díly díky impregnaci změknou a získají si tak svůj původní vzhled. Navíc budou odolné vůči nečistotám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články