Nutná péče o karoserii a interiér vozu, kterou byste měli udělat. Poradíme vám!

                   

Jarní úklid od střechy po kola

Letošní zima už je co nevidět pryč a tak je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak své auto pořádně vyčistit a naleštit. Během zimních měsíců bylo auto vystavováno chemickým posypům, které ničí jak lak, tak i ostatní části vozu. Aby se vaše karoserie vyhnula oxidaci nebo koroze, je nutné zjara lak důkladně očistit.

Budiž vysoký lesk

Všichni automobiloví nadšenci touží mít auto nablýskané a atraktivní jak zevnitř, tak samozřejmě zvenku. Však lesk laku přímo určuje kvalitu laku (při zběžném přejetí zraku po karoserii) Zdravý lak navíc ochrání kovové díly vozu před korozí. Ačkoli automobilky v současnosti používají pozinkované plechy karoserie, neznamená to, že je tak karoserie stoprocentně chráněný. I pozink má své limity, které je nutné zachovat, jinak dojde k poškození vlivem rzi. Nejhorším případem je vliv posypové soli, která naleptává kov a tím dochází k oxidaci.

Nejspolehlivějším způsobem, jak auto před popílkem, posypovou solí a dalšími vlivy ochránit, je pravidelné mytí. Pokud se karoserie pravidelně neočišťuje, ztrácí nejen svoji barvu a lesk, ale také odolnost.

Myjete auto v myčce? Vyberte si tu nejlepší

Pokud potřebujete své auto narychlo omýt od hrubých nečistot po dlouhé cestě, pak je automyčka asi nejrychlejší a nejspolehlivější variantou. Pozor ale při jejím výběru. Hrubé kartáče mohou lak poškrábat. Špinavá oplachová voda a obyčejný vosk s nekvalitním složením pak nezaručí ani dokonalý lesk, ale ani ochranu laku před škodlivými látkami.

Automyčka by měla svým klientům nabídnout před samotným mytím opláchnutí karoserie, podběhů a spodku auta silnějším proudem vody, které namočí a odstraní hrubé nečistoty. Použití kvalitního vosku se pak následné mytí obejde bez zdlouhavého čištění, protože částice na vosku nepřilnou a karoserie je tak chráněna proti jednotlivým částicím.

Parní čištění aut

Speciální služba v podobě parního čištění aut je skvělou procedurou zvláště pro interiér (ale i exteriér) vašeho vozu. Parní technologie nabízí nejefektivnější, nejekologičtější a nejšetrnější způsob jak k čištěným plochám, tak k životnímu prostředí. Pára má vysokou účinnost a sterilizační schopnosti. Čištění interiéru parou se zbavíte všech roztočů, alergenů, bakterií, virů, plísní a mikrobů uvnitř v kabině.

Impregnace interiéru

Pokud chcete mít interiér svého vozu dokonale vyčištěný a ještě chráněný proti UV záření a dalším nepříznivým vlivům, pak je vhodné použít impregnaci. Palubní deska i plastové díly díky impregnaci změknou a získají si tak svůj původní vzhled. Navíc budou odolné vůči nečistotám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná