Tomáš našel v opuštěné garáži vzácný exemplář sporťáku za 21 000 000 Kč. Chce ho kompletně zrenovovat

Ve starých půdách a garážích lze občas najít doslova poklady. Některé mohou mít hodnotu i několik milionů korun, stejně jako nález jedné rodiny.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Příběhů o tom, jak lidé najdou ve stodole nebo na jiném místě staré auto, je mnoho. Dost často se v nich dozvíte o nějakém nalezeném vozidle, o němž nikdo neměl ponětí i několik desítek let a jehož hodnota je opravdu vysoká. Podobný příběh se nyní stal i jedné rodině ze Spojených států. Ta se po dlouhé době rozhodla vyklidit nepoužívanou garáž a našla v ní něco nečekaného.

Youtuber pomohl rodině s vyklízením

Na YouTube lze nalézt kanál Toma Cottera, jenž je moderátorem, spisovatelem a nadšencem do starých aut. Na YouTube natáčí pořad o zapomenutých vozech. Jednoho dne se mu ozvala kalifornská rodina, která mu sdělila, že se v jejich garáži nachází staré vozidlo, ale je potřeba se k němu dostat. Kolem něj je totiž hodně starých věcí, které znemožňují přístup k tomuto autu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tom Cotter neváhal a vydal se na toto místo se svým štábem. Všichni pomohli rodině odklidit nepořádek a věci v okolí auta, aby se k němu dostali. Garáž byla s velikou pravděpodobností od 70. let spíše skladištěm nepořádku. Pod krabicemi, náhradními díly a mnoha dalšími věcmi se nacházel v rozebraném stavu Pegaso Z-102. Jedná se o speciální sportovní vůz, jenž byl od 70. let umístěn na toto místo předchozí generací této rodiny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Stav vozidla vypovídá o tom, že byl nejspíše připraven k renovaci, k níž nedošlo. Jestliže vám název nic neříká, určitě nebudete jediní, kteří jej neznají. Jedná se totiž o nepříliš slavnou španělskou společnost. Ta od 40. let minulého století vyráběla nákladní vozidla, autobusy a vojenské vozy. V roce 1994 ji koupila již známá společnost Iveco.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejrychlejší produkční auto

Pod názvem Pegaso však v 50. letech vzniklo velice rychlé auto Pegaso Z-102. Bylo tak dobré, že se stalo na nějaký čas nejrychlejším vozem na světě, protože dokázalo jet rychlostí 249 km/h. Při výrobě byly používány 2,5litrové nebo 3,2litrové osmiválce, které měly 126 kW nebo 265 kW. Bylo vyrobeno celkem 85 aut s ručně navrženými karoseriemi. Nalezený kousek v této garáži byl vyroben jako 32. v pořadí. I přestože bylo vozidlo v garáži opravdu dlouho a je momentálně nepojízdné, se jedná o velice drahý kousek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Velmi drahé auto

Kalifornská rodina, jíž auto patří, se rozhodla, že jej nebude hned prodávat. Nejprve jej chtějí kompletně renovovat do jeho původního stavu. Celému verdiktu jistě napomohlo i to, že většina potřebných dílů byla nalezena v okolí auta. V případě, že by se vozidlo dalo do původního stavu, si tato rodina přijde na velké peníze. V roce 2016 se jedno Pegaso Z-102 vydražilo v aukci za 880 000 dolarů (přibližně 21 milionů korun).

Co byste s takovým vozidlem udělali vy?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články