Parta dětí se vloupala do opuštěné budovy. Uvnitř našly tajnou sbírku retro aut s nevyčíslitelnou hodnotou

Mezi nalezené sbírky retro vozidel se nyní zařadí i tato, která se nachází v Rio Grande do Sul v Brazílii. Její majitelé stále netuší, co budou s auty dělat.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Diego Fusca
                   

Na mnoha místech se nachází krásná stará auta, která by mohla stát v muzeích, ale jejich majitelé na tyto vozy buď zapomněli nebo si je nechávají uschované u sebe. Velice často se jedná i o velmi cenná vozidla a pokud by je jejich majitelé prodali v dnešní době, mohli by se z nich stát milionáři. Tito vlastníci jsou však více hrdí na to, že takto cenný kousek vlastní a nechtějí jej prodat, protože by jim peníze pouze ležely na účtu. Velkou sbírku retro vozidel nalezly děti, které se vloupaly do opuštěné budovy.

Vloupaly se na cizí pozemek

Děti, které si hrají venku, bývají někdy hodně zvídavé a dostanou se i na místa, na která by jiní lidé nevstoupili. Tentokrát se rozhodly, že se podívají do opuštěné budovy. Tato budova se nachází v Rio Grande do Sul v Brazílii a byla plná překvapení. Když se sem děti vkrádaly, pravděpodobně vůbec netušily, že by je zde mohl čekat takto obrovský objev. Jakmile zjistily, co se uvnitř nachází, ihned si vše začaly fotit a natáčet na mobilní telefony.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Diego Fusca

Obrovská sbírka retro aut

Za zdmi této budovy se nacházela veliká sbírka, která zahrnovala spoustu starých vozidel. Při objevení na nich byla velká vrstva prachu, takže bylo poznat, že se o ně nikdo nestará. Děti si vše fotily nebo natáčely a poté umisťovaly na sociální sítě. Právě z tohoto důvodu byla přilákána i pozornost policie, která se zaměřila na to, komu tento objev patří a brzy se zjistilo více informací.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Diego Fusca

Vozidla ve velmi dobrém stavu

Bylo zjištěno, že tyto krásné kousky patřily soukromému sběrateli. V budově se nenacházela jen vozidla, ale také technická knihovna, hodně autodílů a sbírka benzinových čerpadel. Naleznete zde Ford Model T, Citroen DS, Chevrolet Corvair, 1952 Chevrolet Styleline, Fiat 124 Sport Coupe, Simca 8, Renault Dauphine, Morris Oxford a Hudson Hornet. Všechna jsou kupodivu ve velice dobrém stavu a byla zaparkována v 1. patře.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Diego Fusca

Ve druhém patře byste se mohli podívat na Austin A90 Atlantic, Chrysler Airflow, Ford z roku 1938 a 1940, dodávka Ford z roku 1951, Standard Vanguard, Renault Gordini, Ford Consul, Ford Taunus a tříkolový pickup Goliath Goli. Auta však musela být přemístěna, protože stála na shnilé dřevěné podlaze a hrozilo, že se propadnou do 1. patra. Někteří lidé by se mohli domnívat, že se jednalo o muzeum, ale byla to pouze majitelova soukromá sbírka.

Sbírku vidělo jen několik přátel

Když se našli současní majitelé, sdělili, že tuto sbírku zdědili po svém otci sběrateli. Ten se jí podle všeho věnoval naplno a ukazoval ji pouze svým přátelům a známým. Nikdy se nejednalo o muzeum, které by mohla navštěvovat veřejnost. Synové netuší, jak mají s vozidly naložit a nedokázali říct, jaký bude jejich další osud. Jediná změna, která nastala, byl přesun vozidel na jiné místo a prodalo se vozidlo Fiat 124 Sport Coupe. Jeho prodejní cena byla okolo 300 000 Kč a díky prodeji se pokryly náklady na přesun.

Co byste udělali s vozidly vy?

Zdroj: Diego Fusca

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články