Očekávaný elektrický pick-up Tesla Cybertruck má být představen už v listopadu

                   

Mluví se o něm celkem dlouho, ale pořád nebylo jasné to, jak bude vypadat, jaké bude mít parametry, nebo kdy bude odhalen. Nyní došlo k poodhalení několik informací, které potvrzují jediné. Elektrický pick-up který Elon Musk označuje jako Tesla Cybertruck nejenom-že bude, ale bude také celkem brzy.

Odhalení v listopadu

Tesla Cybertruck má být odhalený již tento měsíc. Konkrétně se má jednat o datum 21.11. Místem jeho představení bude Los Angeles, lokalita nedaleko prostorů SpaceX. Jak bude auto vypadat zatím není jasné, jelikož to, co je na aktuálním obrázku vidět, to jsou jenom svítící LED linie a něco připomínající kostku. Pokud však má skutečně jít o design daného pick-upu, nedivíme se samotnému názvu. Elon Musk však zároveň mluví o prakticky pojaté karoserii. Nechme se tedy překvapit.

Dobrý dojezd i jízdní vlastnosti

Pick-up Tesla Cybertruck má být pochopitelně čistě na elektřinu. O pohon se bude starat dvojice elektromotorů, která tak zajistí pohon všech kol. Dojezd se bude lišit v závislosti na konkrétních bateriích. Má však být více než dobrý, jelikož se hovoří o hodnotách v rozmezí 640–800 kilometrů. K dispozici bude také špičkový podvozek, který se dokáže adaptovat na samotné zatížení vozu a podle toho bude měnit svou světlou výšku.

Konkurence pro Fordu F-150

Elon Musk neopomenul zmínit, že jeho Tesla Cybertruck má být hlavním konkurentem pro aktuálně velmi populární model Fordu F-150. Právě ten má být k dispozici také v plně elektrické verzi, a tak bude celkem zajímavé sledovat, který elektrický pick-up bude nakonec lepší. Zda ten od Tesly, která je špičkou v oblasti elektromobility, nebo ten od Fordu, kde se dá očekávat využití mnoha zkušeností právě s vývojem pick-upů. A do všeho dost možná vstoupí ještě méně známá americká automobilka Rivian, která už svůj pick-up na elektřinu představila, a to na konci loňského roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články