První inteligentní přívěs na světě poskytuje kamioňákům maximální bezpečnost. Už žádné vloupání, systém je revoluční

Po celé Evropě se neustále řeší rozkrádání kamionů. Nyní by se situace měla zlepšit díky tomu, že na trh přišel systém, jenž by měl ochránit přívěs před loupeží.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rozkrádání nákladních vozidel je v dnešní době velkým problémem. Nejhorší situace je ve Francii a Španělsku, kde se řidiči dokonce obávají o svůj život. Pokud je jejich kamion přepaden, často se zabarikádují v kabině, aby byli alespoň trochu v bezpečí. Ubránit se před početnou skupinou by totiž bylo pro jednoho muže vcelku obtížné. Nyní spojily síly ZF, Sioen Industries a Securitas společně s Roland International a předvedly, jak snížit počet vloupání do přívěsů.

Systém je zcela jednoduchý

Hodně lidí by si mohlo myslet, že zabezpečení bude složité, ale patent je jednoduchý. Jedná se o inteligentní, vícevrstvý přívěs s plachtou. Ta dokáže informovat řidiče i správce dopravy hned ve chvíli, kdy má dojít k nebezpečí. Celá konstrukce je vybavena elektrickým uzamykacím systémem, jenž umí dálkově ovládat dveře přívěsu. Možná, že se díky této inovaci řidiči kamionů nebudou muset obávat přepadení.

iZdroj fotografie: Pixabay

V konstrukci jsou zabudovány také senzory a alarmy, které fungují v reálném čase. Při jakémkoliv porušení plachty bude řidič ihned varován. Také bude upozorněna osoba odpovědná za řízení dopravy. Informace přijde i společnosti Securitas, která je do projektu také zapojena. Vícevrstvá plachta lze použít na dveře, boky a střechy. Zabezpečení přívěsu je kompatibilní s kotvami, překližkovými boxy, kontejnery a plachtovými přívěsy. Výrobci mysleli na všechny, a tak tato konstrukce lze použít na nové i stávající přívěsy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Počet vyloupených kamionů stále roste

Tento systém byl zaveden primárně z toho důvodu, že se neustále zvedá číslo, které udává počet vyloupených kamionů. Ze zprávy BSI Supply Chain Services and Solutions lze vyčíst jasná fakta. Velká část krádeží nákladu v Evropě zahrnuje krádež zboží právě z nákladních vozidel. Tyto skutečnosti mají špatný dopad na dodávky zákazníkům a také na majitele vozových parků. Ti poté musí řešit poškozené přívěsy a nákladní vozidla. V následujícím videu se můžete podívat na to, jak celý systém funguje.

Jaký máte názor na situaci s vykrádáním kamionů vy?

Zdroj: TruckMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články